Официальный сайт                          

   Троицкого поселкового совета

MENU
Главная » Статьи » Документы

Про встановлення ставок податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки

Додаток
до рішення ____сесії
Троїцької селищної ради
VІ скликання
від ________2011 р.№__

                                         П О Л О Ж Е Н Н Я
              про податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки

Розділ 1. Загальні положення
1.1. Положення про податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (далі – Положення) розроблено на основі Податкового кодексу України №2755-17 ВР затвердженого 02 грудня 2010 року.
1.2. Це Положення є обов’язковим до виконання юридичними та фізичними особами на території Троїцької селищної ради.
Розділ 2. Платники податку
2.1. Платниками податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об'єктів житлової нерухомості, розміщеної на території Троїцької селищної ради.
2.2. Визначення платників податку в разі перебування об'єктів житлової нерухомості у спільній частковій або спільній сумісній власності кількох осіб:
а) якщо об'єкт житлової нерухомості перебуває у спільній частковій власності кількох осіб, платником податку є кожна з цих осіб за належну їй частку;
б) якщо об'єкт житлової нерухомості перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб, але не поділений в натурі, платником податку є одна з таких осіб-власників, визначена за їх згодою, якщо інше не встановлено судом;
в) якщо об'єкт житлової нерухомості перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб і поділений між ними в натурі, платником податку є кожна з цих осіб за належну їй частку.
Розділ 3. Об'єкт оподаткування
3.1. Об'єктом оподаткування є об'єкт житлової нерухомості.
3.2. Не є об'єктом оподаткування:
а) об'єкти житлової нерухомості, які перебувають у власності держави або територіальних громад (їх спільній власності);
б) об'єкти житлової нерухомості, які розташовані в зонах відчуження та безумовного (обов'язкового) відселення, визначені законом;
в) будівлі дитячих будинків сімейного типу;
г) садовий або дачний будинок, але не більше одного такого об'єкта на одного платника податку;
ґ) об'єкти житлової нерухомості, які належать багатодітним сім'ям та прийомним сім'ям, у яких виховується троє та більше дітей, але не більше одного такого об'єкта на сім'ю;
д) гуртожитки.
Розділ 4. База оподаткування
4.1. Базою оподаткування є житлова площа об'єкта житлової нерухомості.
4.2. База оподаткування об'єктів житлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб, обчислюється органом державної податкової служби на підставі даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, що безоплатно надаються органами державної реєстрації прав на нерухоме майно.
4.3. База оподаткування об'єктів житлової нерухомості, що перебувають у власності юридичних осіб, обчислюється такими особами самостійно виходячи з житлової площі об'єкта оподаткування на підставі документів, що підтверджують право власності на такий об'єкт.
4.4. У разі наявності у платника податку кількох об'єктів оподаткування база оподаткування обчислюється окремо за кожним з таких об'єктів.
Розділ 5. Пільги із сплати податку
5.1. База оподаткування об'єкта житлової нерухомості, що перебуває у власності фізичної особи - платника податку, зменшується:
а) для квартири - на 120 кв. метрів;
б) для житлового будинку - на 250 кв. метрів.
Таке зменшення надається один раз за базовий податковий (звітний) період і застосовується до об'єкта житлової нерухомості,у якій фізична особа - платник податку зареєстрована в установленому законом порядку, або за вибором такого платника до будь-якого іншого об'єкта житлової нерухомості, який перебуває в його власності.
Розділ 6. Ставка податку
6.1. Ставки податку встановлюються Троїцької селищною радою в таких розмірах за 1 кв. метр житлової площі об'єкта житлової нерухомості:
- для квартир, житлова площа яких не перевищує 240 кв. метрів, та житлових будинків, житлова площа яких не перевищує 500 кв. метрів, ставка податку становить 1 відсоток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року;
- для квартир, житлова площа яких перевищує 240 кв. метрів, та житлових будинків, житлова площа яких перевищує 500 кв. метрів, ставка податку становить 2,7 відсотка розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року.
Розділ 7. Податковий період
7.1. Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному року.
Розділ 8. Порядок обчислення суми податку
8.1. Обчислення суми податку з об'єктів житлової нерухомості, які знаходяться у власності фізичних осіб, проводиться органом державної податкової служби за місцезнаходженням об'єкта житлової нерухомості.
8.2. Податкове повідомлення-рішення про суму податку, що підлягає сплаті, та платіжні реквізити надсилаються органами державної податкової служби платникам за місцезнаходженням об'єкта житлової нерухомості до 1 липня звітного року за формою, встановленою у порядку, визначеному статтею 58 цього Кодексу. Щодо новоствореного (нововведеного) об'єкта житлової нерухомості податок сплачується фізичною особою-платником починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об'єкт. Орган державної податкової служби надсилає податкове повідомлення-рішення зазначеному власнику після отримання інформації про виникнення права власності на такий об'єкт.
8.3. Платники податку на підставі документів, що підтверджують їх право власності на об'єкт оподаткування та місце проживання (реєстрації), мають право звернутися до органів державної податкової служби для звірки даних щодо житлової площі житлової нерухомості, пільги зі сплати податку, ставки податку та нарахованої суми податку. Орган державної податкової служби проводить перерахунок суми податку і надсилає податкове повідомлення-рішення зазначеному власнику відповідно до цього пункту.
8.4. Органи державної реєстрації прав на нерухоме майно, а також органи, що здійснюють реєстрацію місця проживання фізичних осіб, зобов'язані до 15 квітня року, в якому набрала чинності ця стаття, а в наступні роки щоквартально, у 15-денний строк після закінчення податкового (звітного) кварталу подавати органам державної податкової служби відомості, необхідні для розрахунку податку, за місцем розташування такого об'єкта нерухомого майна станом на перше число відповідного кварталу в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
8.5. Платники податку - юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 1 лютого цього ж року подають органу державної податкової служби за місцезнаходженням об'єкта оподаткування декларацію за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.
Щодо новоствореного (нововведеного) об'єкта житлової нерухомості декларація подається протягом місяця з дня виникнення права власності на такий об'єкт.
8.6. У разі набуття права власності на об'єкт житлової нерухомості протягом року податок нараховується з дня виникнення права власності на такий об'єкт.
Розділ 9. Порядок обчислення сум податку в разі зміни власника об'єкта оподаткування податком
9.1. У разі переходу права власності на об'єкт оподаткування від одного власника до іншого протягом календарного року податок обчислюється для попереднього власника за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому він втратив право власності на зазначений об'єкт оподаткування, а для нового власника - починаючи з місяця, в якому виникло право власності.
9.2. Орган державної податкової служби надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.
Розділ 10. Порядок сплати податку
10.1. Податок сплачується за місцем розташування об'єкта оподаткування і зараховується до бюджету Троїцької селищної ради згідно з положеннями Бюджетного кодексу України ( 2456-17 ).
Розділ 11. Строки сплати податку
11.1. Податкове зобов'язання за звітний рік з податку сплачується:
а) фізичними особами - протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення;
б) юридичними особами - авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.

Селищний голова Д.П. Палагно

                                    Аналіз регуляторного впливу
до проекту рішення сесії Троїцької селищної ради VІ скликання "Про
встановлення ставок податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки "

Даний аналіз регуляторного впливу проекту рішення сесії Троїцької селищної ради VІ скликання "Про встановлення ставок податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки ", розроблений згідно ст.8 Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності”, постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2004 року № 308 "Про затвердження методик проведення аналізу впливу та відстеження результативності регуляторного акта” з метою одержання зауважень та пропозицій по вищезазначеному проекту рішення.
1. Визначення проблеми, яку передбачається розв’язати шляхом регулювання.
Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки - один із незначних джерел наповнення доходної частини селищного бюджету, яка направляється на фінансування бюджетної сфери так як житлова площа ,що підлягає оподаткуванню досить незначна на території селищної ради.
2. Цілі регуляторного акту:
Метою прийняття акту є забезпечення практичного застосування статті 265 Податкового кодексу України”, отримання додаткового обсягу надходжень до селищного бюджету.
3. Альтернативні способи досягнення мети, їх оцінка та аргументація переваг обраного способу.
Пп.12.3.1 п.12.3 статті 12 розділу І Податкового кодексу України визначено, що сільські, селищні, міські ради в межах своїх повноважень приймають рішення про встановлення місцевих податків та зборів.
Оскільки прийняття даного рішення забезпечить виконання норм Кодексу при справлянні податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, альтернативних варіантів досягнення цілей, передбачених проектом рішення, немає.
4. Опис механізму і заходів, які забезпечать розв’язання визначеної проблеми шляхом прийняття запропонованого регуляторного акту.
Проектом регламентовані розміри ставок податку на нерухоме майно,відмінне від земельн6ої ділянки при цьому розширюється база оподаткування та не доповнюються нові види діяльності. Нормативно - правовий акт буде сприяти залученню фізичних та юридичних осіб осіб до оподаткування їх нерухомого майна у відповідності до вимог Податкового кодексу України.
5. Обґрунтування можливості досягнення встановленої цілі у разі прийняття запропонованого регуляторного акту, оцінка можливості впровадження та виконання вимог регуляторного акту.
Прийняття даного регуляторного акта дозволить забезпечити виконання вимог Податкового кодексу України та залучити до сплати податку всіх платників цього податку.
6. Очікувані результати прийняття регуляторного акту.
Планується отримання надходження податку на нерухоме майно,відмінне від земельної ділянки до селищного бюджету. Додаткового фінансування введення в дію запропонованого нормативно - правового акту не потребує.
Вигоди Витрати
Сфера інтересів держави
Затвердження зазначеного регуляторного акта надасть можливість забезпечити виконання вимог ПКУ та збільшити доходну частину бюджету Троїцької селищної ради. Додаткові витрати державного та місцевих бюджетів відсутні
Сфера інтересів суб’єктів господарювання
Затвердження зазначеного регуляторного акта надасть можливість податковому органу та платникам податків правильно та своєчасно визначати податкові зобов’язання Витрати суб’єктів господарювання відсутні
7. Обґрунтування строку чинності регуляторного акту.
Зазначений проект нормативно-правового акту є загальнообов’язковим до застосування на території селища та має необмежений термін дії. В разі внесення змін до Податкового кодексу України в частині справляння місцевих податків і зборів відповідні зміни будуть внесені до цього регуляторного акта.
8. Показники результативності регуляторного акту.
Статистичні показники, пов'язані з дією акту :
- надходження податку на нерухоме майно ,відмінне від земельної ділянки до селищного бюджету ;
- кількість платників податку до селищного бюджету .
9. Заходи, за допомогою яких буде здійснюватися відстеження результативності регуляторного акту.
Базове відстеження – до дати набрання актом чинності даного регуляторного акту.
Повторне відстеження – через рік з дня набрання чинності регуляторного акту.

Селищний голова Д.П. Палагно
Категория: Документы | Добавил: petrovich (09.08.2011)
Просмотров: 764 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *: