Официальный сайт                          

   Троицкого поселкового совета

MENU
Главная » Статьи » Документы

Аналіз регуляторного впливу проекту рішення Троїцької селищної ради «Про встановлення мінімальної вартості місячної оренди 1(одного) квадра

Аналіз регуляторного впливу

проекту рішення Троїцької селищної ради «Про встановлення мінімальної вартості місячної оренди 1(одного) квадратного метра

загальної площі нерухомого майна в ст. Троїцьке»

 

1.Визначення проблеми, яку передбачається розв’язати шляхом державного регулювання

Опис проблеми:

         Статтею 170 Податкового кодексу України встановлено, що об’єкт оподаткування доходу від надання в оренду об’єктів нерухомості визначається виходячи з розміру орендної плати, зазначеної в договорі оренди, але не менше ніж мінімальна сума орендного платежу за повний чи не повний місяць оренди. Мінімальна сума орендного платежу визначається за методикою, що затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.10 №1253 «Про затвердження Методики визначення мінімальної суми орендного платежу за нерухоме майно фізичних осіб».

          Відповідно до цієї Методики, органи місцевого самоврядування на території яких розміщене нерухоме майно, що здається в оренду, визначають мінімальну вартість одного квадратного метра, виходячи із середньої вартості одного квадратного метра новозбудованого об’єкта, коефіцієнту окупності об’єкта у разі надання його в оренду, що відповідає проектному строку експлуатації такого об’єкта та його місцезнаходження.

         Якщо орган місцевого самоврядування не визначив мінімальну вартість місячної оренди одного квадратного метра загальної площі нерухомого майна чи не оприлюднив її у спосіб, найбільш доступний для жителів територіальної громади, до початку звітного податкового року, об’єкт обкладення податком з доходів фізичних осіб визначається орендарем (крім орендарів-фізичних осіб, які не є суб’єктами підприємницької діяльності), виходячи з передбаченого в договорі оренди розміру орендної плати.

            На 34-ої сесії Троїцької селищної ради  УІ скликання від 20.12.2012 року за № 34/10 було прийнято рішення «Про визначення мінімальної вартості місячної оренди квадратного метра загальної площі нерухомого майна по смт Троїцьке». В даному рішенні було допущено технічні помилки, які  проектом рішення Троїцької селищної ради «Про встановлення  мінімальної вартості місячної оренди 1 (одного) квадратного метра загальної площі нерухомого майна у ст. Троїцьке» необхідно усунути.

У зв’язку з тим, що по смт Троїцьке відсутня визначена мінімальна вартість оренди одного квадратного метра нерухомого майна фізичних осіб, виникають конфліктні ситуації між орендарями та орендодавцями селища, а  також і  заниження бази оподаткування податком на доходи фізичних осіб.

Обґрунтування необхідності державного регулювання та неможливості розв’язання проблеми за допомогою чинного регулювання.

З огляду на вищевикладене, вирішення даної проблеми  неможливе за допомогою ринкових механізмів або чинних регуляторних актів, та потребує правового врегулювання органами місцевого самоврядування.

Затвердження селищною радою зазначеного показника забезпечить надходження до бюджету селищної ради додаткових коштів – податку на доходи фізичних осіб від надання нерухомості в оренду (суборенду), житловий найм (піднайм), та дасть змогу впорядкувати сферу орендних відносин.

2.Цілі державного регулювання

Проект  рішення Троїцької селищної ради «Про встановлення  мінімальної вартості місячної оренди 1(одного) квадратного метра загальної площі нерухомого майна у смт Троїцьке» спрямований на розв’язання цієї проблеми. Основними цілями його прийняття є:

-                           встановити мінімальну вартість місячної оренди одного квадратного метра загальної площі нерухомого майна у смт Троїцьке з урахуванням його місця розташування та функціонального використання;

-                           збільшити надходження коштів до селищного бюджету;

3.Визначення та оцінка альтернативних способів досягнення встановлених цілей

Під час розробки проекту  рішення Троїцької селищної ради «Про встановлення  мінімальної вартості місячної оренди 1(одного) квадратного метра загальної площі нерухомого майна в смт Троїцьке»  було розглянуто такі альтернативні способи досягнення визначених цілей:

1. поширюється практика передачі в оренду нерухомого майна за мінімальну вартість або безоплатно, що призводить до ухилення від оподаткування;

- не відповідність вимогам чинного законодавства, зокрема Податкового кодексу України

2. Прийняття даного регуляторного акта:

- забезпечує досягнення цілей державного регулювання;

- повністю відповідає потребам у вирішенні проблеми;

- забезпечує наповнення дохідної частини селищного бюджету;

- відповідає вимогам чинного законодавства;

- забезпечує реалізацію принципів державної регуляторної політики;

- сприяє впорядкуванню діяльності з надання в оренду майна фізичних осіб до реалій сьогодення на ринку нерухомості.

 

4.Механізми та заходи, що пропонуються для розв’язання проблеми.

Проектом цього регуляторного акта передбачено затвердження розрахунку мінімальної вартості місячної оренди 1 квадратного метра загальної площі нерухомого майна по смт Троїцьке, який враховує:

Середню вартість 1 кв. метра новозбудованого об’єкта, подібного до орендованого, яка обчислюється залежно від ринкової вартості, у гривнях.

Відповідно до наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 27.08.2012 № 434 «Про прогнозні середньорічні показники опосередкованої вартості спорудження житла за регіонами України на 2013 рік» вартість 1 квадратного метра загальної площі квартир будинку з урахуванням ПДВ по Луганській області становить 4906,00 грн.

Коефіцієнт окупності об’єкта у разі надання його в оренду, що відповідає проектному строку експлуатації такого об’єкта.

Відповідно до наказу Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України від 30.09.1998 №215 «Про затвердження Єдиного класифікатора житлових будинків залежно від якості житла та наявного інженерного обладнання»  визначається клас будівель по місту по капітальності та строки їх служби. Середній строк служби експлуатації будівель третього та четвертого класу – 80 років.

Додаткові коефіцієнти:

-                           вид функціонального використання об’єкта нерухомого майна (провадження виробничої діяльності, комерційної діяльності, некомерційної діяльності, у тому числі для проживання фізичних осіб),

-                           місцезнаходження об’єкта нерухомого майна,

-                           інші якісні характеристики об’єкта.

 

5.Можливість досягнення визначених цілей у разі прийняття регуляторного акта.

На дію регуляторного акта можуть вплинути зміни в чинному законодавстві. Вплив може мати як позитивний, так і негативний характер (зміна опосередкованої вартості житла, звуження чи розширення класифікатора житла, зміни у податковому законодавстві).

В результаті прийняття регуляторного акту очікується отримання таких позитивних факторів:
- розвиток здорової конкуренції;
- приведення відносин в сфері надання майна в оренду в правове поле;
- збільшення надходжень до бюджету.

            6. Опис прогнозованих вигод та витрат від регулювання, яке запроваджується

В результаті прийняття регуляторного акту очікується отримання таких результатів:
- для Троїцької селищної ради – вигоди: збільшення надходжень від оформлення права оренди, врахування реальної ситуації, що склалася на ринку нерухомості, та чинних нормативних документів.

- для суб’єктів підприємницької діяльності – вигоди: нормативно-правове врегулювання даного питання: витрати пов’язані зі сплатою податку з доходів фізичних осіб,

- для населення – вигоди: задоволення потреб мешканців селища за рахунок збільшення надходжень до селищного бюджету.

               7. Обґрунтування терміну дії регуляторного акту

Термін дії пропонується встановити до видачі нового наказу Міністерства регіонального розвитку та будівництва України «Про прогнозні середньорічні показники посередковано вартості спорудження житла за регіонами України».

            8. Відстеження результативності регуляторного акту.

Відстеження результативності регуляторного акту буде проводитися шляхом аналізу інформації щодо надходжень до бюджету від сплати податків.

Базове відстеження результативності даного регуляторного акту буде проведено до набрання чинності регуляторного акту

 

 

     Селищний голова       Д.П.Палагно                                  
Категория: Документы | Добавил: petrovich (28.01.2013)
Просмотров: 491 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0