Официальный сайт                          

   Троицкого поселкового совета

MENU
Главная » 2014 » Август » 29 » Про затвердження Положення про порядок провадження торгівельної діяльності та надання послуг на території смт Троїцьке
14:07
Про затвердження Положення про порядок провадження торгівельної діяльності та надання послуг на території смт Троїцьке

ТРОЇЦЬКА СЕЛИЩНА РАДА
ШОСТОГО СКЛИКАННЯ
П’ЯТДЕСЯТ ДЕВ’ЯТА   СЕСІЯ

РІШЕННЯ № 59/ 1

від  27 серпня  2014 року
смт Троїцьке  

 Про затвердження Положення про порядок
провадження торгівельної діяльності та надання
послуг на території смт Троїцьке

    З метою впорядкування торгівельної діяльності та надання послуг населенню селища суб’єктами підприємницької діяльності, регулювання розміщення на території об’єктів благоустрою, будівель і споруд соціально-культурного, побутового, торговельного та іншого призначення, визначення виду діяльності, недопущення розміщення забороненої діяльності в певних місцях (біля дитячих закладів), визначення основних вимог до торговельної мережі, мережі закладів ресторанного господарства, торговельного обслуговування та надання всіх видів послуг населенню, відповідно до   ст. 25, 26, 30 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», п. 13 Порядку провадження торговельної діяльності та правил торговельного обслуговування населення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 15.06.2006 року    № 833, п. 25 Правил побутового обслуговування населення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 16.05.1994 року № 313 (із змінами), п. 16 Правил торгівлі дрібно роздрібної торговельної мережі, затверджених наказом Міністерства зовнішніх економічних зв’язків і торгівлі України від 08.07.1996 року № 369 (із змінами), в зв’язку із змінами у законодавстві, пов’язаних із втратою чинності декрету Кабінету Міністрів України «Про місцеві податки та збори» та скасуванням видачі дозволів на розміщення об’єктів торгівлі і сфери послуг, Троїцька селищна рада

 
ВИРІШИЛА:

1.     Затвердити Положення про порядок провадження торговельної діяльності та надання послуг на території смт. Троїцьке (далі Положення) (Додаток № 1).   

2.     Виконавчому комітету Троїцької селищної ради оприлюднити дане рішення на офіційному веб-сайті селищної ради.

3. Суб’єктам господарювання, які здійснюють діяльність у сферах торгівлі, ресторанного господарства та послуг, незалежно від їх організаційно-правової форми та форми власності на території смт. Троїцьке в місячний термін після оприлюднення даного рішення  привести свою діяльність до вимог цього Положення.

4.     Контроль за виконанням даного рішення покласти на заступника селищного голови з питань діяльності виконавчих органів ради Адаменка С.М..  

 

Селищний голова                                                      Д.П. Палагно


                                Додаток № 1
                                            до рішення 59 сесії
                                Троїцької селищної ради
                                   шостого скликання
                                від  27.08. 2014 р. № 59/1


Положення
про порядок провадження торговельної діяльності та надання послуг
на території смт. Троїцьке
    1. Загальні положення
    1.1. Положення про порядок провадження торговельної діяльності та надання послуг на території смт Троїцьке (далі Положення ) – нормативно-правовий акт, яким визначаються основні вимоги до здійснення торгівельної діяльності і надання послуг населенню та до об’єктів торгівлі, ресторанного господарства та сфери послуг, незалежно від організаційно-правової форми і форм власності.
    1.2. Положення розроблено відповідно до вимог норм Господарського та Цивільного кодексів України, законів України «Про захист прав споживачів», «Про благоустрій населених пунктів», «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності», «Про ліцензування певних видів господарської діяльності», «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», «Про оренду землі», «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення», постанов Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку провадження торговельної діяльності та правил торговельного обслуговування населення», «Про затвердження Правил роботи закладів (підприємств) ресторанного господарства», «Правил побутового обслуговування населення» та інших нормативно-правових актів, що діють у сфері торгівлі, ресторанного господарства та побутового обслуговування.
    1.3. Дія положення поширюється на суб’єктів господарювання, які здійснюють діяльність у сферах торгівлі, ресторанного господарства та послуг, незалежно від їх організаційно-правової форми та форми власності.
    1.4. Положення є обов’язковим до виконання суб’єктами господарювання, їх філіями, відділеннями та іншими відокремленими підрозділами, які здійснюють діяльність у сфері торгівлі та послуг на території смт Троїцьке.
    2. Основні терміни.
    У даному положенні терміни вживаються в такому значенні:
    -   торговельна діяльність - це ініціативна, самостійна діяльність суб’єктів господарювання щодо здійснення купівлі та продажу товарів народного споживання з метою  отримання прибутку;
    -    послуги – це діяльність суб’єктів господарювання, яка задовольняє певні потреби споживачів як особисті так і громадські;
-    об’єкти торгівлі, ресторанного господарства, послуг – місця для здійснення підприємницької діяльності суб’єктів господарювання: торгівельної, виробничо - торгівельної, з надання послуг, розташовані в окремих приміщеннях, будівлях або їх частинах.
-    прилегла територія – територія, яка межує з територією суб’єкта господарювання на відстані 50 метрів (по периметру) або обмежена краєм проїжджої частини вулиці чи дороги, включаючи бордюрний камінь.
- звичайний режим роботи ― режим роботи в межах від 7.00 до 22.00 години.
      - інший режим роботи ― цілодобовий, або режим роботи, що виходить за рамки звичайного.
    3. Порядок провадження торговельної діяльності.
2.
    3.1. Суб’єкти  господарської діяльності здійснюють торговельну діяльність при наявності у них об’єкта торгівлі або об’єкта ресторанного господарства, рішення виконавчого комітету про погодження режиму роботи, торгового патенту або свідоцтва про сплату єдиного податку, ліцензії на торгівлю окремими групами товарів (у випадках, визначених законодавством України).
    3.2. Об’єктами торгівлі є: магазини, павільйони та відділи роздрібної торгівлі по продажу продовольчих і непродовольчих товарів – стаціонарні пункти роздрібного продажу товарів, які знаходяться в окремих приміщеннях, будівлях або їх частинах і мають торгівельний зал для покупців та мають спеціальні приміщення, оснащені торгово-технологічним устаткуванням (для зберігання та підготовки товару для продажу); палатки, кіоски та інші малі архітектурні форми, які займають окремі приміщення, але не мають вбудованого торговельного заду для покупців, автомагазини, розвозки та інші види пересувної дрібно-роздрібної мережі, торгівельні відділи, що надаються в оренду суб’єктам підприємницької діяльності та знаходяться в межах спеціалізованих підприємств сфери торгівлі чи ресторанного господарства, автозаправні станції, заправні пункти, які здійснюють торгівлю нафтопродуктами та стиснутим газом, магазини-склади, оптові бази або інші приміщення, які використовуються для здійснення оптової торгівлі та мають торгівельні та складські площі для зберігання і продажу товарів, аптеки, аптечні пункти, аптечні кіоски, об’єкти виносної (виїздної) торгівлі – об’єкти дрібно роздрібної торгівельної мережі загальною площею до 10 м2 без організації окремого приміщення без організації окремого приміщення для перебування людей; виставки – ярмарки, інші об’єкти відповідно до ДСТУ 4303 – 2004 «Роздрібна та оптова торгівля. Терміни та визначення понять».
    3.3. Об’єктами ресторанного господарства, відповідно до ДСТУ 4281 – 2004 «Заклади ресторанного господарства «Класифікація». Тимчасовий літній майданчик – пункт ресторанного господарства, який розташовується виключно біля стаціонарного закладу ресторанного господарства, магазину, в теплий період року, без відповідного облаштування робочих місць, та підлягає щоденному демонтажу. Відкритий літній майданчик – стаціонарний пункт ресторанного господарства, який розташовується біля стаціонарного закладу ресторанного господарства, магазину, в межах орендованої земельної ділянки, в теплий період року. Робочі місця повинні бути обладнані холодильним, торгово-технологічним обладнанням, мати електроенергію, проточну воду, каналізацію.
    3.4. Всі об’єкти торгівлі та ресторанного господарства мають відповідати вимогам чинного законодавства та дотримуватись задекларованого режиму роботи.
    3.5. Для здійснення оптової торгівлі загальна площа об’єкта повинна складати не менше 200 м2.
    4. Порядок провадження діяльності з надання послуг.
    4.1. Суб’єкти господарювання здійснюють діяльність по наданню послуг при наявності об’єкту з надання послуг, рішення виконкому про погодження режиму роботи, свідоцтва про сплату єдиного податку або торгового патенту і ліцензії на надання послуг (у випадках, визначених законодавством України).
    4.2. Надання послуг залежно від виду може здійснюватися на окремих земельних ділянках (автостоянки, ринки, заготівля вторинної сировини), в окремих будівля або їх гостинах, павільйонах, майстернях, салонах, перукарнях, сервісних центрах, приймальних пунктах та в інших, спеціально обладнаних відповідним устаткуванням місцях, згідно вимог чинного законодавства.
    4.3. Всі об’єкти сфери послуг повинні відповідати вимогам чинного законодавства та дотримуватись встановленого режиму роботи.
    5. Порядок організації роздрібної торгівлі алкогольними напоями, пивом та тютюновими виробами.
3.
    5.1. Суб’єкти підприємницької діяльності, які здійснюють роздрібну торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами зобов’язані дотримуватись вимог Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», Закону України «Про захист прав споживачів», постанов Кабінету Міністрів України «Про затвердження Правил роздрібної торгівлі алкогольними напоями» та «Про затвердження Правил роздрібної торгівлі тютюновими виробами», інших нормативно-правових актів та цього Положення та отримати ліцензію на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами.
    5.2. Роздрібна торгівля алкогольними напоями та тютюновими виробами здійснюється через спеціалізовані підприємства, в тому числі фірмові, спеціалізовані відділи (секції) магазинів з універсальним асортиментом продовольчих товарів, спеціалізовані магазини та об’єкти ресторанного господарства. Крім того тютюнові вироби можуть реалізовуватись через стаціонарні пункти дрібно-роздрібної мережі.
    5.3. Суб’єкти господарювання зобов’язані забезпечити стан приміщень об’єкту роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами відповідно до санітарно-технічних, санітарно-гігієнічних, технологічних, протипожежних та інших норм і правил здійснення господарської діяльності.
    5.4. Суб’єкти господарської діяльності для торгівлі алкогольними напоями повинні мати відокремлену від інших товарів площу (відділ, секція) в торговельному приміщенні не менше як 20 м2 та обладнану відповідним торговельним устаткуванням (вітрини, прилавки, пристінні гірки) протипожежною сигналізацією з достатнім освітленням, опаленням і вентиляцією.
    5.5. Продаж алкогольних напоїв та тютюнових виробів на території селища забороняється:
― особам, які не досягли 18 років;
― особами, які не досягли 18 років;
― у приміщеннях та на територіях дошкільних навчальних закладів, закладах охорони здоров’я;
― у приміщеннях, де здійснюється торгівля товарами дитячого асортименту або спортивними товарами;
- на розлив, крім ресторанів і кафе;
- на відстані до 100 м від закладів освіти, закладів охорони здоров’я, дошкільних навчальних закладів та закладів культури;
― у місцях проведення спортивних змагань;
― у закладах культури в яких проводяться дискотеки;
― з торгових автоматів;
― з «рук» та у не визначених для цього місцях торгівлі;
― поштучно тютюновими виробами (крім сигар).
    5.6. Діти віком до 16 років з 22,00 до 6,00 години можуть перебувати у закладах, у яких провадиться діяльність у сфері розваг, або закладах громадського харчування лише в присутності принаймні одного з батьків чи іншого законного представника дитини або особи, яка її супроводжує і несе за неї персональну відповідальність.
Власники закладів, у яких провадиться діяльність у сфері розваг, або закладів громадського харчування та уповноважені ними особи зобов’язані вживати заходів щодо недопущення у такі заклади з 22,00 до 6,00 години дітей до 16 років без супроводження осіб, зазначених у частині першій цього пункту.
Власники закладів, у яких провадиться діяльність у сфері розваг, або закладів громадського харчування та уповноважені ними особи мають право у період з 22,00 до 6.00 години вимагати у відвідувачів таких закладів документи, що підтверджують досягнення ними 16-річного віку".
4.
     5.7. Забороняється продаж товарів дитячого асортименту, що імітують тютюнові вироби.
5.8. Продавці алкогольних напоїв та тютюнових виробів мають право вимагати у покупця документ, що засвідчує його вік, якщо виникли сумніви щодо досягнення покупцем  18-річного віку.
В разі відмови надати такий документ, продаж  пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв та тютюнових виробів такій особі забороняється.
    5.9. Забороняється куріння тютюнових виробів у торговельних приміщеннях, залах ресторанів, кафе, барів, за винятком спеціально відведених для цього місць.
    6. Порядок організації роботи літніх майданчиків.
    6.1. Літні майданчики здійснюють свою діяльність при наявності погоджувальних документів, торгового патенту, або свідоцтва про сплату єдиного податку.
    6.2. Літні майданчики здійснюють сезонне обслуговування відвідувачів з 15 квітня по 31 жовтня.
    6.3. Майданчик для обслуговування відвідувачів повинен бути огородженим, естетично оформленим, мати необхідні меблі, посуд, інвентар тощо.
    6.4. На видному місці на літньому майданчику розміщується вивіска з визнанням виду підприємницької діяльності та назви суб’єкта господарювання. В куточку споживача розміщується інформація про режим роботи, книга відгуків та пропозицій, адреси і номери телефонів органів, які забезпечують захист прав споживачів, торговий патент.
    6.5. Працівники літніх майданчиків, які безпосередньо пов’язані з приготуванням і реалізацією кулінарної продукції, повинні регулярно проходити медогляд. Суб’єкти господарювання забезпечують персонал літніх майданчиків фірмовим одягом і спецодягом, відповідно до діючих норм.
    6.6. Керівник повинен забезпечити розміщення туалету, контейнерів, урн для збору побутових відходів у спеціально визначених місцях, утримання їх в належному санітарно-технічному стані згідно з санітарними нормами.
    7. Обов’язки суб’єктів господарювання.
    7.1. Суб’єкти господарювання зобов’язані:
― дотримуватись правил та норм чинного законодавства у сфері торгівлі, послуг, ресторанного господарства;
― забезпечити відповідність об’єкту торгівлі та сфери послуг необхідним економічним, санітарно-гігієнічним, протипожежним нормам охорони праці;
― розмістити на фасаді об’єкту (магазину, кафе, ресторану, бару, павільйону, кіоску) вивіску із зазначенням назви об’єкта та інформацією про режим роботи; у разі здійснення торгівлі з намету, пересувного возика, автомобіля на робочому місці продавця встановлюються табличка із зазначенням назви, місця розташування і номера телефону суб’єкта господарської діяльності, прізвища, імені та по батькові продавця.
__ забезпечити додержання допустимих рівнів шуму працюючого обладнання, вентиляційних систем, гучномовних установок, обмеження часу роботи музичних ансамблів в закладах ресторанного господарства;
― розмістити на видному та доступному місці «Куточок покупця» з інформацією про власника (копію свідоцтва про державну реєстрацію, копію рішення виконкому про погодження графіку роботи, патенту, ліцензії), Правила провадження діяльності, книгу відгуків та пропозицій, адреса і номери телефонів органів, що забезпечують захист прав споживачів;
_ розмістити у спеціально відведених місцях для куріння прямокутний графічний знак із текстом такого змісту: «Місце для куріння» та інформацію про шкоду, яку завдає здоров’ю людини куріння тютюнових виробів, із текстом такого змісту: «Куріння шкодить Вашому здоров’ю».

5.
― оформити цінники (прейскуранти цін) на товари, послуги згідно з вимогами чинного законодавства. Суб’єкти господарської діяльності зобов’язані реалізовувати товари, послуги за наявності цінника на товар, прейскуранта на послуги у грошовій одиниці України і на вимогу покупця надати йому повну інформацію про виробника, основні споживчі якості товару і його ціну, забезпечити належний рівень торговельного обслуговування та надання послуг;
― не допускати продаж ліцензійних видів товару за відсутності ліцензії;
― використовувати торговельну площу об’єктів торгівлі, послуг лише за призначенням;
― не допускати накопичення та складування товарів і тари;
― утримувати об’єкт торгівлі та прилеглу територію згідно Правил благоустрою, забезпечення чистоти та порядку на території Троїцької селищної ради, санітарних та протипожежних норм і правил;
― не виносити самовільно столи та стійки за межі магазинів, кафе, барів;
― забезпечувати права споживачів, визначені Законом України «Про захист прав споживачів», знати і виконувати це Положення та інші нормативні документи, що регулюють діяльність у сфері торгівлі та послуг;
- не допускати пошкодження дорожного  покриття, газонів, фасадів будинків, споруд в місцях, де розміщені торгівельні об’єкти;
-  укласти Договір з відповідною організацією на вивезення та захоронення твердих побутових відходів.
7.2. Суб’єктам господарювання забороняється в нічний час з 23.00 години до 7.00 години ранку  проводити музичне оформлення прилеглої до об’єктів торгівлі, використовувати піротехнічні засоби.
7.3. Суб’єкти господарювання несуть персональну відповідальність за дотримання громадського порядку в закладах, за безпеку відвідувачів протягом робочого часу, за недопущення порушення тиші в нічний час.
    8. Порядок погодження режиму роботи об’єктів побутового, торговельного та торгово-виробничого призначення на території Троїцької селищної ради.
    8.1. Погодження звичайного режиму роботи.
    8.1.1. Для погодження режиму роботи, суб’єкт господарювання подає до селищної ради заяву про режим роботи об’єкта, у якій зазначає режим роботи та погоджує його особистим підписом і печаткою
8.1.2. До заяви додаються:
-    копія витягу з єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців;
-    копія документу, який свідчить про право заявника на використання відповідного об’єкту (витягу про реєстрацію права власності на нерухоме майно, договору оренди тощо);
-    копія документу, що засвідчує право власності або користування земельною ділянкою (для тимчасових споруд для провадження господарської діяльності);
-    довідки з СЕС та пожежної інспекції;
-     копія Договору на вивезення та захоронення твердих побутових відходів;
    8.1.3. Розгляд заяви і видача рішення про погодження режиму роботи проводиться в строки встановлені законодавством України.
    8.2. Погодження іншого режиму роботи об’єкта.
    8.2.1. Для погодження іншого режиму роботи суб’єкт господарювання подає на ім’я селищного голови заяву про необхідність такого режиму роботи об’єкта для мешканців селища.
8.2.2. До заяви додаються:
-    копія витягу з єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців;
6.
-    копія документу, який свідчить про право заявника на використання відповідного об’єкту (витягу про реєстрацію права власності на нерухоме майно, договору оренди тощо);
-    копія документу, що засвідчує право власності або користування земельною ділянкою (для тимчасових споруд для провадження господарської діяльності);
-    довідки з СЕС та пожежної інспекції;
-    довідка з ДПІ про відсутність заборгованості по сплаті податків;
-     копія Договору на вивезення та захоронення твердих побутових відходів;
      8.2.3. Підставами для відмови в погодженні іншого режиму роботи є:
-   наявність заборгованості по сплаті податків;
      - наявність письмових звернень (скарг) депутатів Троїцької селищної ради,  юридичних чи фізичних осіб, громадян, мотивованих звернень органів державної влади на організацію роботи об’єкту  торгівлі, ресторанного господарства;
    8.2.4. Торгівельна діяльність по іншому режиму роботи може здійснюватись суб’єктами господарювання лише при наявності відповідного рішення виконавчого комітету та з дотриманням вимог Положення.
    8.2.5. Режим роботи об’єктів торгівлі та ресторанного господарства, що знаходяться в житлових будинках, в тому числі підвальних приміщеннях, або прибудованих до них – до 22.00 години.
         8.2.6. Рішення виконавчого комітету Троїцької селищної ради про погодження іншого режиму роботи об’єкта видається терміном на 1 рік., окремо на кожний об’єкт торгівлі. Подовжується терміном на 1 рік рішенням виконавчого комітету - в разі відсутності скарг на організацію роботи об’єкта торгівлі, при наданні заяви суб’єктом підприємницької діяльності на ім’я селищного голови.
    9. Скасування дії погодження режиму роботи об’єкту можливе на підставі порушення суб’єктом господарювання цього Положення, чинного законодавства та на підставі винесення Постанови головного державного санітарного лікаря про закриття об’єкту та подання органу Державного пожежного нагляду про систематичні порушення правил пожежної безпеки.
    10. Рішення про призупинення, скасування, поновлення дії погодження режиму роботи приймає виконавчий комітет Троїцької селищної ради.
    11. Контроль за дотриманням суб’єктами підприємницької діяльності вимог Положення здійснюють уповноважені посадові особи відповідних контролюючих служб, відомств та виконавчого комітету.
    11.1. У разі виявлення порушень вимог цього Положення та чинного законодавства суб’єкт господарювання  попереджається про їх усунення в 10-денний термін.
    11.2. В разі неусунення суб’єктом господарювання виявлених порушень  посадова особа, уповноважена органом внутрішніх справ або виконавчим комітетом селищної ради складує протокол про адміністративне правопорушення та направляє на розгляд адміністративної комісії при виконавчому комітеті Троїцької селищної ради, а виконавчий комітету Троїцької селищної ради приймає рішення про скасування рішення про погодження графіку роботи.
    12. За порушення Правил торгівлі, санітарних норм і правил, законодавства про захист прав споживачів, вимог Положення, суб’єкти господарювання несуть відповідальність згідно з чинним законодавством України.

    

Селищний голова                                                Д.П. Палагно

 

Просмотров: 254 | Добавил: petrovich | Рейтинг: 0.0/0