Официальный сайт                          

   Троицкого поселкового совета

MENU
Главная » Статьи » Документы

«Про встановлення тимчасової заборони продажу земельних ділянок комунальної власності по Троїцькій селищній раді на 2013 рік »

Аналіз регуляторного впливу

проекту рішення сесії Троїцької селищної ради УІ скликання

 

«Про встановлення тимчасової заборони

продажу земельних ділянок комунальної власності по Троїцькій селищній раді на 2013 рік  »

 

Визначення проблеми:

Статтею 128 Земельного Кодексу України встановлено, що продаж громадянам і юридичним особами  земельних ділянок  комунальної власності  для потреб визначених цим Кодексом, провадиться  органами місцевого самоврядування в межах їх повноважень.  Порядок продажу земельних ділянок, визначений законодавством, передбачає необхідність наявності нормативної грошової оцінки земельної ділянки. Від вартості земельної ділянки, визначеної за нормативною грошовою оцінкою,   визначається 20 відсотковий авансовий внесок за рахунок якого буде проведена експертна оцінка (ціна) продажу земельної ділянки.   Статтею 12 Земельного Кодексу України визначені повноваження органів місцевого самоврядування і одним із повноважень являється вирішення питань регулювання земельних відносин відповідно до закону.        

Проблема полягає в необхідності попередження порушення законодавства, та в забезпеченні постійного надходження орендної плати за користування земельними ділянками в межах смт Троїцьке..

У зв’язку з тим, що Троїцька селищна рада уклала договір на виконання робіт з проведення нормативної грошової оцінки земель смт Троїцьке з ПП Обласний центр впровадження «Агроцентрнаука» м. Луганськ (директор Сідабрас К.К.), що є суб’єктом господарювання та виконавцем робіт із землеустрою згідно із законом передбачається прийняття рішення «Про встановлення тимчасової заборони  продажу земельних ділянок комунальної власності по Троїцькій селищній раді на 2013 рік», яким зупинити продаж земельних ділянок  до затвердження нормативної грошової оцінки  у 2013 році.

 

 Очікувані результати.

Очікуваним результатом прийняття запропонованого регуляторного акту є впорядкування дії органу місцевого самоврядування відповідно до законодавства.

 

Цілі державного регулювання.

Впровадження регуляторного акту дозволить забезпечити реалізацію державної політики в сфері земельних відносин, спрямовану на недопущення порушення законодавства і  поповнення доходної частини місцевого бюджету смт Троїцьке.

 

 Механізм розв’язання проблеми

Законодавством не врегульовано механізм продажу земельних ділянок в населених пунктах нормативну оцінку в яких не проведено.

Вирішення проблеми, зазначеної у п.1 цього Аналізу, повинно здійснюватися шляхом одночасної заборони здійснення протиправних дій не передбачених законодавством.

.

Механізми і заходи, які забезпечують розв’язання визначеної проблеми:

-  проведення моніторингу порядку продажу земель  в містах, селищах, селах України нормативну оцінку земель яких не проведено;

- підготовка відповідного проекту рішення та розгляд його на сесії селищної ради;

- інформувати суб’єктів підприємницької діяльності про вимоги прийнятого регуляторного акту.

Даний регуляторний акт мотивує суб’єктів господарювання, органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування виконувати встановлені вимоги тому, що:

- положення даного акту прості;

- чітко врегульовані права та обов’язки суб’єктів, на яких поширюється вказаний акт;

- вартість виконання вимог, встановлених актом нижча, ніж вартість ухилення від виконання таких вимог.

 

Обґрунтувати можливість досягнення встановлених цілей.

Дія акту поширюватиметься на широке коло суб’єктів підприємницької діяльності (юридичних та фізичних осіб). Запропоноване рішення  відповідає вимогам діючих нормативно-правових актів.

У органів влади та суб’єктів господарювання є всі можливості та ресурси впровадження та виконання даного регуляторного акта, а саме:

- діючі законодавчі акти надають право органам місцевого самоврядування приймати зазначене рішення;

- суб’єкти господарювання мають право у встановленому законом порядку користуватися  земельною ділянкою;

На досягнення цілей у разі прийняття цього рішення можуть вплинути такі негативні зовнішні фактори, як: 

- небажання суб’єктами господарювання сплачувати орендну плату за користування землею;

- зміна діючого законодавства.

Позитивним фактором є надходження коштів до селищного бюджету, які можуть використовуватися на розвиток селища Троїцьке.

 

 Визначення очікуваних результатів.

Застосування вказаного проекту регуляторного акту надасть можливість:

  1. Встановлення обсягу надходжень до селищного бюджету від орендної плати.
  2. Розвиток інфраструктури смт Троїцьке

 

Строк дії регуляторного акту.

Рішення Троїцької селищної  ради стосовно тимчасової заборони продажу земельних ділянок є регуляторним актом, який поширюється на суб’єктів господарювання-орендарів земельних ділянок  для здійснення комерційної діяльності, та є загальнообов’язковим до застосування на території смт Троїцьке.

Строк дії регуляторного акту обмежено – на один  2013 рік. 

 

Заходи з відстеження результативності регуляторного акту.

Відстеження результативності регулятивного акту буде здійснюватися шляхом  проведення  базового, повторного та періодичного відстеження.

Повторне відстеження результативності дії регуляторного акту здійснюється через рік з дня набрання чинності акту.

Періодичне відстеження результативності проводиться раз на кожні три роки з дня закінчення заходів з повторного відстеження.

 Селищний голова                       Д.П.Палагно.

 

Категория: Документы | Добавил: petrovich (04.01.2013)
Просмотров: 489 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *: