Официальный сайт                          

   Троицкого поселкового совета

MENU
Главная » Статьи » Документы

Про нову редакцію Положення про оренду майна
                                    ТРОЇЦЬКА СЕЛИЩНА РАДА
                       ШОСТОГО СКЛИКАННЯ ТРИНАДЦЯТА СЕСІЯ

                                              РІШЕННЯ № 13/2
від 22 вересня 2011 року
смт Троїцьке
                       Про нову редакцію Положення про оренду
                   майна, яке належить до комунальної власності
                          територіальної громади смт Троїцьке
Відповідно до Закону України від 21.04.2011 р. N 3269-VI „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо орендних відносин”, враховуючи вимоги Закону України „Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності”, керуючись Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні”, з метою визначення організаційно-правового механізму надання в оренду майна, яке належить до комунальної власності територіальної громади смт Троїцьке у відповідності до чинного законодавства, Троїцька селищна рада
                                           ВИРІШИЛА:
1. Затвердити Положення про оренду майна, яке належить до комунальної власності територіальної громади смт Троїцьке в новій редакції (додається).
2. Рішення 18 сесії Троїцької селищної ради V скликання від 21.06.2007 року № 18/8 "Про затвердження Порядку проведення конкурсу на право оренди майна, що знаходиться в комунальній власності територіальної громади селища Троїцьке” вважати таким, що втратило чинність.
3. Рішення 38 сесії Троїцької селищної ради V скликання від 19,01,2009 року № 38/20 "Про внесення змін до Порядку проведення конкурсу на право оренди майна, що знаходиться в комунальній власності територіальної громади селища Троїцьке, затвердженого рішенням XVІІІ сесії Троїцької селищної ради V скликання від 20.06.2007 року № 18/8” вважати таким, що втратило чинність.
 4. Рішення 29 сесії Троїцької селищної ради V скликання від 07.04.2008 року № 29/4 "Про затвердження Методики розрахунку і порядку використання орендної плати за користування майном комунальної власності територіальної громади селища Троїцьке” вважати таким, що втратило чинність.
 5. Рішення 57 сесії Троїцької селищної ради V скликання від 31.08.2010 року № 57/12 " Про внесення змін до рішення 29 сесії Троїцької селищної ради V скликання від 07.04.2008 року № 29/4 "Про затвердження Методики розрахунку і порядку використання орендної плати за користування майном комунальної власності територіальної громади селища Троїцьке” вважати таким, що втратило чинність.
 6. Секретарю селищної ради Мороз В.І. у десятиденний термін з моменту прийняття даного рішення оприлюднити його на офіційній сторінці Троїцької селищної ради в мережі Інтернет: troitskoerada.ucoz.orq "Документи”.
7. Дане рішення набуває чинності з моменту прийняття, крім пунктів 1, 2, 3, 4, 5 цього рішення, які набувають чинності з моменту оприлюднення на офіційній сторінці Троїцької селищної ради в мережі Інтернет: troitskoerada.ucoz.orq "Документи”.
8. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію з питань економічного розвитку, благоустрою та житлово-комунального господарства (голова Салієнко В.М.).
Селищний голова Д.П. Палагно
 
Додаток до рішення 13 сесії
Троїцької селищної ради VІ скликання
від 22.09.2011 р.№13/2
                                             ПОЛОЖЕННЯ
про оренду майна, яке належить до комунальної власності територіальної громади смт Троїцьке
1. Загальні положення
1. Положення про оренду майна, яке належить до комунальної власності територіальної громади смт Троїцьке (надалі – Положення), визначає організаційно-правовий механізм надання в оренду майна, яке належить до комунальної власності територіальної громади смт Троїцьке та методику розрахунку і порядок використання орендної плати.
2. Орендою є засноване на договорі строкове платне користування майном.
3.Об’єктами оренди є:
— цілісні майнові комплекси комунальних підприємств та їх структурні підрозділи (філії,цехи,дільниці),
— нерухоме майно (будівлі, споруди, приміщення) та інше окреме індивідуально визначене (рухоме) майно.
4. Орендодавцем цілісних майнових комплексів комунальних підприємств та їх структурних підрозділів (філії, цеху, дільниці), нерухомого майна є Троїцька селищна рада.
5. Орендодавцями індивідуально визначеного майна є підприємства, організації, установи – балансоутримувачі майна комунальної власності територіальнрями майна, яке належить до комунальної власності територіальної громади смт Троїцьке.
6. Орендарями майна, яке належить до комунальної власності територіальної громади смт Троїцьке можуть бути юридичні особи та громадяни України, фізичні та юридичні особи іноземних держав, міжнародні організації та особи без громадянства.
7. Орендна ставка в залежності від цільового використання майна повинна бути не нижча, ніж мінімальна орендна ставка, встановлена у додатку 3 до цього положення.
8. Обов’язковими додатками до договорів оренди є:
— акт прийому-передачі орендованого майна,
— розрахунок орендної плати,
— висновок незалежного оцінювача про вартість майна,
— копія плану орендованих приміщень з технічного паспорта.
9. Дозвіл на передачу в оренду цілісних майнових комплексів комунальних підприємств або їх структурних підрозділів, нерухомого майна надається Троїцькою селищною радою.
10. Після укладання договори оренди цілісних майнових комплексів комунальних підприємств або їх структурних підрозділів, нерухомого майна та зміни до них підлягають реєстрації у виконавчому комітеті селищної ради.
11. Відповідальність за цільове використання орендованого майна несе орендар.
12. Оцінка об'єкта оренди передує укладенню договору оренди. У разі якщо на момент продовження дії договору оренди остання оцінка об'єкта оренди була зроблена більш як три роки тому, для продовження (поновлення) договору оренди провадиться оцінка об'єкта оренди. Оцінка об’єкта оренди здійснюється за рахунок орендаря.
13. У випадках, не передбачених цим Положенням, питання, пов’язані із здачею в оренду майна, вирішуються головою селищної ради із врахуванням вимог чинного законодавства.

                       2. Порядок укладання договору оренди
1. Фізичні та юридичні особи, які бажають укласти договір оренди, направляють заяву, проект договору оренди (додаток 4), а також інші документи згідно з визначеним переліком (додаток 2).
2. Орендодавець розглядає подані матеріали і протягом п'ятнадцяти днів після надходження матеріалів розміщує в офіційних друкованих засобах масової інформації та на офіційному веб-сайті селищної ради оголошення про намір передати майно в оренду або відмовляє в укладенні договору оренди і повідомляє про це заявника.
3. Протягом 10 робочих днів після розміщення оголошення в офіційних друкованих засобах масової інформації та на веб-сайті орендодавець приймає заяви про оренду відповідного майна.
4. Протягом трьох робочих днів після закінчення строку приймання заяв за результатами вивчення попиту на об'єкт оренди голова Троїцької селищної ради видає відповідне розпорядження:
- у разі якщо подано лише одну заяву – про внесення на розгляд чергової сесії селищної ради питання про надання дозволу на право укладання договору найму. У даному випадку конкурс на право оренди не проводиться і після ухвалення відповідного рішення селищної ради договір найму укладається із заявником.
- у разі надходження двох і більше заяв – про оголошення та проведення конкурсу на право оренди.
5. У разі надходження заяви про оренду майна на короткий строк (не більше п'яти днів та без права продовження строку дії договору оренди) або заяви від бюджетної установи, музею, підприємства чи громадської організації у сфері культури і мистецтв (у тому числі національної творчої спілки або її члена під творчі майстерні), релігійної організації для забезпечення проведення релігійних обрядів та церемоній, громадської організації ветеранів або інвалідів, реабілітаційних установ для інвалідів та дітей-інвалідів, державних та комунальних спеціалізованих підприємств, установ та закладів соціального обслуговування, що надають соціальні послуги відповідно до Закону України "Про соціальні послуги" ( 966-15 ), Пенсійного фонду України та його органів, державних видавництв і підприємств книгорозповсюдження, вітчизняних видавництв та підприємств книгорозповсюдження, що забезпечують підготовку, випуск та (чи) розповсюдження не менш як 50 відсотків книжкової продукції державною мовою (за винятком видань рекламного та еротичного характеру), оголошення про намір передати майно в оренду не розміщується і договір оренди укладається з таким заявником без проведення конкурсу.
6. Укладення договору оренди із суб'єктами виборчого процесу з метою проведення публічних заходів (зборів, дебатів, дискусій) під час та на період виборчої кампанії здійснюється без проведення конкурсу в порядку черговості надходження відповідних заяв до орендодавця згідно  п.5 Положення.

3. Передача майна в оренду на конкурсній основі
1. Передача майна в оренду на конкурсній основі полягає у проведенні конкурсу для визначення орендаря, який запропонував найкращі умови подальшої експлуатації об'єкта та найвищу орендну ставку.
2. Конкурс оголошується шляхом опублікування в офіційних друкованих засобах масової інформації.
3. Опублікована інформація про об’єкт, який підлягає здачі в оренду за конкурсом, повинна містити такі відомості:
- назва об’єкта, його місцезнаходження, площа;
- кінцевий термін прийняття заяв про оренду;
- час та місце проведення конкурсу;
- іншу інформацію за потребою.
4. Конкурс проводиться при наявності заяв від двох і більше фізичних чи юридичних осіб (далі — учасники конкурсу), які надійшли протягом 10 календарних днів після опублікування повідомлення про об’єкти (об’єкт), які пропонуються для здачі в оренду, в офіційних друкованих засобах масової інформації.
5. У разі надходження однієї пропозиції, яка відповідає умовам конкурсу, з особою, яка її подала, укладається договір оренди.
У разі відсутності пропозицій, які відповідали б умовам конкурсу, конкурс вважається таким, що не відбувся.
6. Конкурс може проводитися за такими показниками:
- розмір орендної ставки;
- ефективність використання об’єкта оренди за цільовим призначенням відповідно до профілю виробничої діяльності підприємства;
- дотримання вимог експлуатації об’єкта;
- виконання встановлених для підприємства мобілізаційних завдань;
- виготовлення продукції в обсягах, необхідних для задоволення потреб регіону;
- збереження робочих місць;
- створення безпечних та нешкідливих умов праці;
- дотримання умов належного утримання об’єктів соціально-культурного призначення;
- іншими показниками, зазначеними в оголошенні про проведення конкурсу.
7. Наймодавець не має права змінювати вимоги до проведення конкурсу після публікації оголошення про конкурс.
8. Право участі в конкурсі мають фізичні та юридичні особи, що можуть, згідно із законодавством України, бути орендарями.
9. Для участі в конкурсі учасник конкурсу подає на розгляд конкурсної комісії такі матеріали:
9.1. У разі оренди цілісних майнових комплексів:
а) заяву (додаток 1);
б) відомості про учасника конкурсу:
— належним чином оформлену довіреність, видану представнику юридичної особи для учасників конкурсу;
— копії статуту та свідоцтва про державну реєстрацію, засвідчені в нотаріальному порядку;
— баланс та звіт про фінансові результати за попередній рік;
— звіт про фінансово-майновий стан підприємства;
— розшифрування дебіторської та кредиторської заборгованостей із зазначенням дати їх виникнення;
— технічно-економічне обґрунтування укладання договору оренди (обсяг ресурсів, які будуть залучені, продукція, послуги, огляд ринку збуту, загальний підхід до організації виробництва, джерела сировини та матеріалів тощо);
— для учасників конкурсу, які є суб’єктами господарської діяльності-фізичними особами – декларацію про доходи за попередній рік.
9.2. У разі оренди нерухомого майна (будівель, споруд, приміщень):
а) заяву (додаток 1);
б) відомості про учасника конкурсу:
— належним чином оформлену довіреність, видану представнику юридичної особи;
— копії статуту та свідоцтва про державну реєстрацію, засвідчені в нотаріальному порядку (для юридичних осіб);
10. Фізичні особи – суб’єкти підприємницької діяльності, подають завірені особисто копії паспорта та свідоцтва про державну реєстрацію суб’єкта підприємницької діяльності.
11. Фізичні особи подають завірені особисто копії паспорта та ідентифікаційного коду.
12. Усі учасники конкурсу подають зобов'язання (пропозиції) щодо:
— виконання умов конкурсу,
— забезпечення сплати орендної плати та оплати вартості проведення незалежної оцінки об’єкта оренди;
— додаткові зобов'язання щодо експлуатації об'єкта.
13. Усі конкурси проводяться постійно діючою конкурсною комісією, яка створюється розпорядженням голови селищної ради. Конкурсна комісія утворюється в мінімальній кількості 5 чоловік.
14. До її складу входять: заступник селищного голови з питань діяльності виконавчих органів; спеціаліст - юристконсульт Троїцької селищної ради ,представник балансоутримувача; члени виконкому Троїцької селищної ради, депутати Троїцької селищної ради.
15. Основними завданнями та функціями конкурсної комісії є:
- визначення умов проведення конкурсу;
- розгляд пропозицій учасників конкурсу;
- визначення переможця конкурсу;
- складання протоколів.
16. Комісія визначає переможця за критеріями, встановленими умовами конкурсу, відповідно до цього Положення.
17. Основним критерієм визначення переможця є максимальний розмір орендної плати при обов’язковому забезпечені виконання інших умов конкурсу.
18. Стартова орендна плата визначається за Методикою розрахунку і порядку використання плати за оренду майна комунальної власності територіальної громади смт Троїцьке (частина 6 даного Положення). У разі надходження від орендарів до оголошення конкурсу разом із заявою на оренду різних пропозицій щодо орендної плати, як стартова для визначення умов конкурсу застосовується найбільша з пропозицій.
19. Комісія розпочинає роботу з моменту підписання розпорядження голови селищної ради про оголошення конкурсу.
20. Голова комісії в межах своєї компетенції:
- керує діяльністю комісії та організовує її роботу;
- скликає засідання комісії, головує на засіданнях;
- дає доручення членам комісії, організовує підготовку матеріалів на розгляд;
- має вирішальний голос, якщо при прийнятті рішення про визначення переможця конкурсу голоси членів комісії розділилися порівну.
21. Засідання комісії є відкритим. У разі потреби отримання інформації щодо учасника конкурсу, його додаткових зобов’язань стосовно експлуатації об’єкта комісія має право заслуховувати на своїх засіданнях пояснення учасників конкурсу.
22. Засідання комісії є правомочним за умови участі в ньому 2/3 від загального складу комісії.
23. Рішення про визначення переможця приймається комісією більшістю від її складу.
24. Після закінчення засідання конкурсної комісії складається протокол, в якому зазначаються:
- відомості про учасників;
- пропозиції учасників;
- обґрунтування визначення переможця.
25. Протокол підписується всіма присутніми членами конкурсної комісії й залишається у виконавчому комітеті селищної ради.
26. Результати конкурсу є підставою для внесення головою селищної ради питання надання дозволу на право укладання договору найму на розгляд сесії селищної ради.
27. Для укладання договору найму потенційний орендар надає документи, визначені додатком 2 до даного Положення.
Договір найму укладається в 2 - місячний термін після прийняття рішення селищної ради про надання дозволу на право укладання договору найму.
28. У випадку, якщо переможець конкурсу в 2-місячний термін не підписав договір найму, переможцем визнається учасник конкурсу, який зайняв друге місце. Якщо всі учасники конкурсу, які у встановленому порядку визнані переможцями, відмовились підписувати договір оренди, конкурс вважається таким, що не відбувся.
29. Витрати пов’язані з проведенням незалежної оцінки об’єкта оренди покладаються на переможця конкурсу.

4. Передача майна в оренду без проведення конкурсу після оголошення конкурсу
1. Без проведення конкурсу договори оренди майна після оголошення конкурсу можуть бути укладені, якщо орендарем є бюджетна установа і організація, комунальний заклад, установа, організація, засновником (співзасновником) яких є Троїцька селищна рада, „Товариство Червоного Хреста”.
2. Для затвердження договору оренди нерухомого майна потенційний орендар подає селищній раді заяву про наміри оренди (додаток 1) та два примірники договору оренди з додатками.
3. В селищній раді розгляд поданих документів здійснюють відповідальні працівники виконавчого комітету селищної ради.
4. У випадку відповідності поданих документів встановленим вимогам, за погодженням спеціаліста – юрисконсульта Троїцької селищної ради їх подають на затвердження голові селищної ради.
5. Документи, які не відповідають встановленим вимогам, повертаються заявнику.

5. Внесення змін до договорів оренди
1. До договорів оренди нерухомого можуть вноситись зміни з ініціативи та за згодою орендаря та орендодавця, при цьому не допускається зменшення орендної ставки незалежно від зміни цільового використання майна.
2. У випадку змін законодавства з питань оренди зміни до договорів оренди вносяться в обов’язковому порядку з ініціативи селищної ради.
6. Методика розрахунку та порядок використання орендної плати 1. Методику і порядок розроблено з метою створення єдиного організаційно-економічного механізму справляння плати за оренду цілісного майнового комплексу комунального підприємства, організації, їх структурних підрозділів (філії, цеху, дільниці), нерухомого майна та окремого індивідуально визначеного майна. Розмір орендної плати встановлюється договором оренди між орендодавцем та орендарем.
Якщо майно орендується бюджетними організаціями, орендна плата вноситься за рахунок коштів, передбачених кошторисами на їх утримання.
2. До плати за оренду індивідуально визначеного нерухомого майна не включаються витрати на утримання орендованого майна та плата за послуги, які відповідно до укладених угод зобов’язується надавати орендарю комунальне підприємство, організація, господарське товариство, на балансі яких перебуває це майно.
3. Орендна плата за цією Методикою розраховується у такій
послідовності: визначається розмір річної орендної плати. На основі розміру річної орендної плати встановлюється розмір орендної плати за перший місяць розрахунку, яка фіксується у договорі оренди. З урахуванням розміру орендної плати за перший місяць оренди розраховується розмір орендної плати за наступні місяці оренди.
У разі коли термін оренди менший чи більший за одну добу або за один місяць, то на основі розміру місячної орендної плати розраховується добова, а в разі необхідності - на основі розміру добової орендної плати розраховується погодинна орендна плата.
4. Розмір річної орендної плати за цілісні майнові комплекси комунальних підприємств визначається за формулою:
Опл.= Вз х Сор.ц,
де, Опл – розмір річної орендної плати, грн..; Вз – вартість необоротних основних засобів (без незавершеного будівництва) за незалежною оцінкою, грн..; Сор.ц – орендна ставка за використання цілісних майнових комплексів комунальних підприємств, визначена згідно з частиною 1 додатку 3.
У разі визначення орендаря на конкурсних засадах орендна плата, розрахована за цією Методикою, застосовується як стартова, а її розмір може бути збільшено за результатами такого визначення.
5. Розмір річної орендної плати у разі оренди окремого індивідуально визначеного майна ( крім нерухомого майна) встановлюється за згодою сторін, але не менше як 10 відсотків вартості орендованого майна.
6. У разі оренди нерухомого майна (крім оренди нерухомого майна бюджетними організаціями та підприємствами, установами, закладами, засновниками яких є селищна рада ) розмір річної орендної плати визначається за формулою:
Опл= Вп х Сор,
де, Вп – вартість орендованого майна, визначена шляхом проведення незалежної оцінки, грн..; Сор – орендна ставка, визначена згідно з частиною 2 додатку 3.
Незалежна оцінка вартості об’єкта оренди повинна враховувати його місцезнаходження й забезпеченість інженерними мережами. Результати незалежної оцінки є чинними протягом 6 місяців від дня її проведення, якщо інший термін не передбачено у звіті з незалежної оцінки. Витрати на проведення незалежної оцінки майна бере на себе орендар.
Якщо орендоване нежитлове приміщення є частиною будівлі (споруди), то оцінка вартості цього приміщення проводиться безпосередньо або опосередковано з урахуванням вартості будівлі (споруди) у цілому за формулою:

Вп = Вб : Пб х Пп.,
де, Вп – вартість орендованого приміщення, яке є частиною будівлі (споруди), грн.; Вб – вартість будівлі (споруди) в цілому (без вартості підвальних приміщень, якщо вони не експлуатуються орендарем), визначена шляхом проведення незалежної оцінки, грн..; Пп. – площа орендованого приміщення, кв.м; Пб – площа будівлі (споруди) у цілому (без площі підвальних приміщень, якщо вони не експлуатуються орендарем), кв.м.
7. Розмір річної орендної плати за оренду нерухомого майна бюджетними установами і організаціями, комунальними закладами, установам, організаціям, засновником (співзасновником) яких є Троїцька селищна рада, організацією „Товариство Червоного Хреста” становить 1 гривню.
8. Витрати на утримання нерухомого майна, зданого в оренду одночасно кільком підприємствам, організаціям, і прибудинкової території, розподіляються між ними залежно від наявності, кількості, потужності, часу роботи електроприладів, систем тепло,- водопостачання, каналізації за спеціальними рахунками, а в неподільній частині – пропорційно розміру займаної підприємствами, організаціями, установами загальної площі.
При недостатньому фінансуванню орендарів, які є бюджетними установами і утримуються за рахунок коштів Державного бюджету України, може проводитись коригування відшкодування витрат за спожиті енергоносії шляхом зменшення площ неподільної частини адмінбудівлі.
9. Розмір місячної орендної плати за перший місяць після укладення договору оренди чи перегляду розміру орендної плати розраховується за формулою:
Опл.міс.= Опл. : 12 х Іп.р. х І м.,
де, Опл – річна орендна плата, визначена за цією Методикою, грн..; Іп.р. – індекс інфляції за період з початку поточного року ( у разі оренди нерухомого майна – із дати проведення незалежної оцінки) до дати укладення договору оренди або перегляду розміру орендної плати; Ім. – індекс інфляції за перший місяць оренди.
10. Розмір орендної плати за кожний наступний місяць визначається шляхом коригування розміру місячної орендної плати за попередній місяць на індекс інфляції за поточний місяць.
11. Терміни внесення орендної плати визначаються у договорі.
12. Платіжні документи на перерахування до бюджету або орендодавцеві орендних платежів подаються платниками банківським установам до настання терміну платежу.
13. Суми орендної плати, зайво перераховані до бюджету або орендодавцеві, зараховуються в рахунок наступних платежів.
14. Пропорції розподілу орендної плати між районним бюджетом та балансоутримувачем визначаються на тих самих методологічних засадах, як і для об'єктів, що перебувають у державній власності.
У разі, коли орендодавцем майна є комунальне підприємство, організація, заклад, орендна плата за окреме індивідуально визначене майно спрямовується цьому підприємству, організації, закладу.

7. Суборенда
1. Орендар має право передати в суборенду нерухоме та інше окреме індивідуально визначене майно (окремі верстати, обладнання, транспортні засоби, нежилі приміщення тощо) за згодою селищної ради, якщо інше не передбачено договором оренди. При цьому строк надання майна у суборенду не може перевищувати терміну дії договору оренди.
2. Розмір плати за суборенду нерухомого та іншого окремого індивідуально визначеного майна розраховується в порядку, встановленому цим Положенням для розрахунку розміру плати за оренду зазначеного майна.
3. Орендна плата за нерухоме майно, що передається в суборенду, визначається з урахуванням частки вартості такого майна у загальній вартості орендованого майна у цінах, застосованих при визначенні розміру орендної плати, і погоджується з орендодавцем.
4. Плата за суборенду майна, яку отримує орендар, не повинна перевищувати орендної плати орендаря за майно, що передається в суборенду.
5. Різниця між нарахованою платою за суборенду і тією її частиною, яку отримує орендар, спрямовується до селищного бюджету.
6. Контроль за визначенням розміру плати за суборенду та спрямуванням її (в частині, що перевищує суму орендної плати за майно, яке передається в суборенду) до селищного бюджету покладається на орендодавця.
7. До договору суборенди застосовуються положення про договір оренди.

Селищний голова Д.П. Палагно
Додаток 1 до
Положення
                                           З А Я В А
          на участь у конкурсі на право укладення договору оренди
 об’єкта комунальної власності територіальної громади смт Троїцьке Об’єкт оренди: ____________________________________________________________________________ _____________________________________________________________________________ 2. Учасник конкурсу: 2.1. Юридична особа _____________________________________________________________________________ _____________________________________________________________________________
(повна назва)
Адреса: ___________________________________________________________

Керівник ___________________________________________________________
(П.І.Б., телефон) Код ЄДРПОУ ______________________ Ким і коли здійснена державна реєстрація ___________________________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________________________
2.2. Фізична особа _____________________________________________________________________________________________
(П.І.Б., адреса, телефон)

Паспорт серія______ №____________ виданий "____"_________________р.
____________________________________________________________________________________________ ____________________________________________________________________________________________
(назва органу, що видав паспорт) Ким і коли здійснена державна реєстрація (для фізичних осіб - суб’єктів підприємницької діяльності) ____________________________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________________________ 3. З Положенням про оренду майна, яке належить до комунальної власності територіальної громади смт Троїцьке, ознайомлений. 4. Зобов’язуюсь: - оплатити вартість проведення незалежної оцінки об’єкта оренди; - своєчасно сплачувати орендну плату; - утримувати об’єкт оренди у належному санітарному стані, проводити поточний ремонт. 5. Об’єкт оренди планую використовувати під __________________________________________________ - ___________________________________________________________________________________ 6. Пропоную орендну ставку ____ %. 7. До заяви додаються: - ______________________________________________________________________ _______________________________________________________________________ _______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
Дата _____________________ __________________________
М.П. (підпис) Селищний голова        Д.П. Палагно
 Додаток 2
до Положення
                                         Перелік
документів, які подаються орендодавцеві для укладення договору
оренди цілісного майнового комплексу підприємства
(організації), його структурного підрозділу, нерухомого та
іншого окремого індивідуально визначеного майна,
що заходиться на балансі підприємства (організації) і є комунальною власністю територіальної громади смт Троїцьке
Назва
Об’єкт оренди
Цілісний майновий комплекс підприємства (організації), його структурного підрозділуНерухоме майно підприємств (організацій)Інше окреме індивідуально визначене майно, що знаходиться на балансі підприємства (організації)
Заява ***
Проект договору оренди об’єкта***
Витяг із протоколу загальних зборів (конференції) трудового колективу працівників підприємства, його структурного підрозділу про рішення щодо створення господарського товариства та затвердження його Статуту*
Копія Статуту комунального підприємства та річна фінансова звітність (форми № 1,2,3)*
Відомості про орендаря та об’єкт оренди (техніко-економічні показники, посадові особи підприємства, господарського товариства)*
Копія Статуту господарського товариства***
Рішення селищної ради на передачу в оренду цілісного майнового комплексу та окремого індивідуально визначеного (нерухомого майна).**
Відповідне погодження у разі належності до об’єктів культурної спадщини**
Розподільчий баланс ( у разі оренди цілісного майнового комплексу, структурного підрозділу)*
Звіти про експертну оцінку вартості майна**
Розрахунок орендної плати за перший або базовий місяць оренди, підписаний керівником і головним бухгалтером підприємства. ***
Довідка органу статистики про включення до Єдиного реєстру підприємств та організацій України (для фізичних осіб – довідка про реєстрацію суб’єкта підприємницької діяльності із зазначенням виду діяльності)**
Відомості про орендаря та об’єкт оренди в обсягах, передбачених для одержання в оренду цілісного майнового комплексу, відповідно до Положення про контроль за економічною концентрацією, затвердженого розпорядженням Антимонопольного комітету України від 25 травня 1998 р. № 134 – р і зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 30 червня 1998 р. за № 409/2849, із змінами й доповненнями ( у випадках передбачених чинним законодавством)*
Селищний голова Д.П. Палагно Додаток 3 до Положення
Орендні ставки за використання майна,
що є комунальною власністю територіальної громади смт Троїцьке І. Орендні ставки за використання цілісних майнових комплексів комунальних підприємств та їх структурних підрозділів Цілісні майнові комплекси районних комунальних підприємств та їх структурні підрозділи:Мінімальна орендна ставка, %
1.Торгівлі; громадського харчування; з організації концертно-видовищної діяльності, випуску та проведення лотерей10
2. З організації виставкової діяльності, тютюнової промисловості, виробництва деревини та виробів з деревини, виробництва меблів, сільського господарства, ресторанів 9
3. Харчової промисловості, ресторанів, з організації виставкової діяльності , електроенергетики, газової, зв’язку, швейної промисловості, громадського харчування (крім ресторанів) 8
4. Лісового господарства 7
5. Автомобільного транспорту, будівельних матеріалів, побутового обслуговування, машинобудування та металообробки, освіти, науки та охорони здоров’я, легкої (крім швейної) промисловості 6
6. Інші об’єкти5
ІІ. Орендні ставки за використання нерухомого майна,
що є комунальною власністю територіальної громади смт Троїцьке Використання орендарем нерухомого майна за цільовим призначеннямМінімальна орендна ставка, %
1. Розміщення казино, інших гральних закладів, гральних автомобілів100
2.. Розміщення пунктів продажу лотерейних білетів, пунктів обміну валюти35
3. Розміщення: - фінансових установ (крім бюджетних), ломбардів, бірж, брокерських, дилерських, маклерських, рієлторських контор (агентств, нерухомості), банкоматів, комерційних банків, автозаправних станцій - ресторанів з нічним режимом роботи - торговельних об'єктів з продажу ювелірних виробів, виробів з дорогоцінних металів та дорогоцінного каміння, антикваріату, зброї - операторів телекомунікацій, які надають послуги з рухомого (мобільного) зв'язку, операторів та провайдерів телекомунікацій, які надають послуги з доступу до Інтернет30
4.Розміщення: виробників реклами - салонів краси, саун, турецьких лазень, соляріїв, кабінетів масажу, тренажерних залів - торговельних об'єктів з продажу автомобілів - зовнішньої реклами на будівлях і спорудах 25
5. Організація концертів та іншої видовищно-розважальної діяльності25
6. Розміщення суб'єктів господарювання, що провадять туроператорську та турагентську діяльність, готелів22
7. Розміщення суб'єктів господарювання, що провадять діяльність з ремонту об'єктів нерухомості21
8. Розміщення: - клірингових установ - майстерень, що здійснюють технічне обслуговування та ремонт автомобілів - майстерень з ремонту ювелірних виробів - ресторанів - приватних закладів охорони здоров'я - суб'єктів господарювання, що діють на основі приватної власності і провадять господарську діяльність з медичної практики - розміщення торговельних об'єктів з продажу |окулярів, лінз, скелець - суб'єктів господарювання, що провадять діяльність у сфері права, бухгалтерського обліку та оподаткування - редакцій засобів масової інформації: - рекламного та еротичного характеру - тих, що засновані в Україні міжнародними організаціями або за участю юридичних чи фізичних осіб інших держав, осіб без громадянства - тих, де понад 50 відсотків загального обсягу випуску становлять матеріали іноземних засобів масової інформації - тих, що засновані за участю суб'єктів господарювання, одним із видів діяльності яких є виробництво та постачання паперу, поліграфічного обладнання, технічних засобів мовлення 20
9. Розміщення: - крамниць-складів, магазинів-складів - турбаз, мотелів, кемпінгів, літніх будиночків - торговельних об'єктів з продажу: - непродовольчих товарів (крім товарів дитячого асортименту), алкогольних та тютюнових виробів - промислових товарів, що були у використанні - авто товарів - відео - та аудіо продукції 18
10.. Розміщення фізкультурно-спортивних закладів, діяльність яких спрямована на організацію та проведення занять різними видами спорту (крім бюджетних).17
11. Розміщення: - суб'єктів господарювання, що надають послуги, пов'язані з переказом грошей - бірж, що мають статус неприбуткових організацій - кафе, барів, закусочних, буфетів, кафетеріїв, що здійснюють продаж товарів підакцизної групи - ветеринарних лікарень (клінік), лабораторій ветеринарної медицини - суб'єктів господарювання, що провадять діяльність з організації шлюбних знайомств та весіль - офісних приміщень - антен - суб'єктів господарювання, що провадять діяльність з вирощування квітів, грибів15
12. Розміщення: - закладів ресторанного господарства з постачання страв, приготовлених централізовано для споживання в інших місцях - суб'єктів господарювання, що надають послуги з утримання домашніх тварин 13
13.. Розміщення: - складів - суб'єктів господарювання, що діють на основі - приватної власності і надають послуги з перевезення та доставки (вручення) поштових відправлень (кур'єрська служба) - стоянок для автомобілів 12
14. Розміщення: 10
- комп'ютерних клубів та Інтернет - кафе
- рибних господарств
- приватних навчальних закладів
- шкіл, курсів з навчання водіїв автомобілів
- торговельних об'єктів з продажу книг, газет і - журналів, виданих іноземними мовами
- суб'єктів господарювання, що здійснюють проектні, проектно-вишукувальні, проектно конструкторські роботи, виконують ремонтно-будівельні роботи і послуги
видавництв друкованих засобів масової інформації та видавничої продукції, що друкуються іноземними мовами
- редакцій засобів масової інформації, крім - зазначених у пункті 8 частини 5 Положення та пункті 8 цього додатка
15. Проведення виставок непродовольчих товарів без здійснення торгівлі 10
16. Розміщення:8
- кафе, барів, закусочних, кафетеріїв, які не здійснюють продаж товарів підакцизної групи
- торговельних об'єктів з продажу продовольчих товарів, крім товарів підакцизної групи -аптек, що реалізують готові ліки
17.Розміщення: 9
- торговельних автоматів, що відпускають продовольчі товари


18. Розміщення:7
- торговельних об'єктів з продажу ортопедичних виробів
- ксерокопіювальної техніки для надання населенню послуг із ксерокопіювання документів

19. Проведення виставок образотворчої та книжкової продукції, виробленої в Україні 7
20. Розміщення: 6
- їдалень, буфетів, які не здійснюють продаж товарів підакцизної групи
- фірмових магазинів вітчизняних промислових підприємств-товаровиробників, крім тих, що виробляють товари підакцизної групи
- об'єктів поштового зв'язку на площі, що використовується для надання послуг поштового зв'язку
- суб'єктів господарювання, що надають послуги з перевезення та доставки (вручення) поштових відправлень


- торговельних об’єктів з продажу поліграфічної продукції та канцтоварів, ліцензованої відео- та аудіопродукції, що призначається для навчальних закладів
- торговельних об'єктів з продажу непродовольчих товарів дитячого асортименту
21. Розміщення:5
- державних та комунальних закладів охорони здоров'я, що частково фінансуються за рахунок державного та місцевих бюджетів
державних навчальних закладів, що частково фінансуються з державного бюджету, та навчальних |закладів, що фінансуються з місцевого бюджету
- оздоровчих закладів для дітей та молоді
- санаторно-курортних закладів для дітей
- торговельних об'єктів з продажу книг, газет і журналів, виданих українською мовою
- відділень банків на площі, що використовується для здійснення платежів за житлово-комунальні послуги
- суб'єктів господарювання, що здійснюють побутове обслуговування населення (майстерень з ремонту взуття, майстерень з ремонту годинників тощо)
22. Розміщення: 4
- їдалень, буфетів, які не здійснюють продаж товарів підакцизної групи, у навчальних закладах та військових частинах
- громадських вбиралень
- камер схову
- видавництв друкованих засобів масової інформації та видавничої продукції, що видаються українською мовою

23. Розміщення: 3
- аптек на площі, що використовується для виготовлення ліків за рецептами
- органів місцевого самоврядування та їх добровільних об'єднань (крім асоціацій органів|місцевого самоврядування із всеукраїнським статусом)комунальних аптек, які реалізують готові ліки
- суб'єктів господарювання, що надають ритуальні послуги
- майстерень художників, скульпторів, народних майстрів площею менш як 50 кв. метрів
- науково-дослідних установ, крім бюджетних
24. Розміщення: 2
- аптек, які обслуговують пільгові категорії населення
- організацій, що надають послуги з нагляду за особами з фізичними чи розумовими вадами
- бібліотек, архівів, музеїв
- дитячих молочних кухонь
- торговельних об'єктів з продажу продовольчих товарів для пільгових категорій громадян
25. Розміщення: | - закладів соціального захисту для бездомних громадян, безпритульних дітей та установ, призначених для тимчасового або постійного перебування громадян похилого віку та інвалідів| | - державних та комунальних позашкільних навчальних закладів (крім оздоровчих закладів для дітей та молоді) та дошкільних навчальних закладів -| закладів соціального обслуговування для сімей, дітей та молоді, що утримуються за рахунок місцевого бюджету, зокрема центрів соціально-психологічної реабілітації дітей, соціальних гуртожитків для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, соціальних центрів матері та дитини, центрів соціально-психологічної допомоги, центрів |реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями, центрів для ВІЛ-інфікованих дітей та молоді 1
26.Розміщення транспортних підприємств з: перевезення пасажирів перевезення вантажів 15 18
27.Розміщення творчих спілок, громадських, релігійних та благодійних організацій, крім організацій Товариства Червоного Хреста України, на площі, що не використовується для провадження підприємницької діяльності і становить:
- не більш як 50 кв. метрів 3
- понад 50 кв. метрів 7
28.Розміщення громадських організацій інвалідів на площі, що не використовується для провадження підприємницької діяльності і становить:
- не більш як 100 кв. метрів 1
- понад 100 кв. метрів 7
28-1. Розміщення суб'єктів господарювання, що виготовляють рухомий склад міського електротранспорту5
28.Інше використання нерухомого майна 15
Примітка. Орендні ставки для орендарів - вітчизняних юридичних і фізичних осіб, що є суб'єктами малого підприємництва, які провадять виробничу діяльність безпосередньо на орендованих виробничих площах (крім офісів), застосовуються з коефіцієнтом 0,7
.
Селищний голова Д.П. Палагно
                                                                                            
                           
Категория: Документы | Добавил: petrovich (26.09.2011)
Просмотров: 622 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *: