Официальный сайт                          

   Троицкого поселкового совета

MENU
Главная » Статьи » Документы

АНАЛІЗ регуляторного впливу рішення виконкому Троїцької селищної ради «Про внесення змін у «Правила приймання стічних вод підприємств

АНАЛІЗ

регуляторного впливу

рішення виконкому Троїцької селищної ради

«Про внесення змін у «Правила приймання стічних вод підприємств у систему каналізації смт Троїцьке Луганської області»

 

Назва розділу аналізу впливу регуляторного акту

ЗМІСТ пзу впливу регуляторного акту

1. Визначення проблеми

 

     У смт Троїцьке надає послуги з приймання та очищеннявський стічних вод Старобільське управління ТОВ «Луганськвода» (далі  Водоканал»)

Проблема, яку необхідно вирішити шляхом державного регулювання полягає в забезпеченні якісного очищення стічних вод на каналізаційних очисних спорудах Водоканалу. Вирішення цієї проблеми допоможе збалансувати інтереси, та забезпечити реалізацію відповідних прав та виконання обов'язків, нижче зазначених суб'єктів екологічних правовідносин, а саме:

- органів місцевого самоврядування;

- споживачів послуг приймання та очищення стічних вод, послуг водовідведенжя та послуг центрального водопостачання  Старобільського управління ТОВ «Луганськвода»

2. Визначення цілей регулювання

- якісне надання посуг з прийманні та очищення стічних вод, які надає Водоканал;

-    уникнення забрудння водних об'єктів;

- забезпечення прозорості контролю (за дотриманням гранично-допустимих концентрацій  (ГДК) забруднюючих речовин у стічних   водах підприємств та організацій та встановлення юридичної відповідальності за порушення ГДК

3. Визначення альтернатив

 

Вирішення проблеми можливо наступними шляхами:

1.  Не затверджувати Правила приймання стічних вод підприємств у систему каналізації, а залишити відносини, які пов'язані зі скидом до системи каналізації врегульованими вільним договором між Водоканалом та підприємствами та організаціями.

2. Затвердити Правала приймання стічних вод підприємств у систему каналізації.

Скид стічних вод здійснюється підприємствами та організаціями селища, їх приймання і очищення - Водоканалом; Водоканал несе витрати на організацію цього процесу. Водоканал є відповідальною особою за якісне очищення стічних вод, що потрапляють до водних об'єктів. У законодавстві України відсутній договір на послуги приймання та очищення стічних вод. Таким чином, Водоканал не може гарантувати органам місцевого самоврядування жителям смт Троїцьке забезпечення своєю діяльністю екологічної безпеки. Таким чином, здійснювати приймання та очищення стічних вод на умовах «вільного договору» з дотриманням встановлених нормативно-правовими актами лімітів на скид забруднюючих речовин у водні об'єкти стає не можливим. З цього виходить, що затвердження Правил приймання стічних вод підприємств у систему каналізації смт Троїцьке, необхідне для забезпечення дотримання гранично-допустимих  скидів у водні обєкти.

4. Механізми і заходи досягнення цілей

Водоканал забеспечує надання послу відповідно до «Правил приймання стічних вод підприємств у систему каналізації, які є обовязковими для виконання на території   селища.   Органи місцевого самоврядування зможуть отримувати інформацію безпеку водних об'єктів, які знаходяться на їх території, що допоможе громадянам реалізувати конституційне право, що передбачено ст. 50 Конституції України.

Правовідносини Водоканалу та підприємств і організацій регулюються на підставі договору.

5. Досягнення цілей (оцінка впливу зовнішніх факторів, оцінка провадження)

На виконання вимог зазначеного регуляторного акту можуть впливати різні обставини, як позитивні, так і негативні.

         Позитивні фактори: оголошується порядок приймання стічних вод, контролю за їх якістю та заходи відповідальності за не дотримання Правил; оголошуються вимоги до якості стічних вод; оголошуються особливості укладання договору на послуги приймання та очищення стічних вод. Наслідок позитивного впливу – прозорість механізмів контролю, плановість та передбачюваність дій з контролю, швидке   реагування   на недоліки та ведення моніторингу якості стічних вод.

          Негативні фактори: вплив на доходи суб'єктів господарювання (послуга оплатна, можливі витрати на доведення якості стічних вод до нормативів ГДК, витрати на регулярний контроль якості стічних вод). Наслідком такого впливу є ухилення від укладення відповідних договорів, ухилення від оплати, приховування місця знаходження виробничих об'єктів. А обмеження надання цих послуг не завжди є можливими для Водоканалу. Вирішення цих проблем лежить у площині правотворчої діяльності.

6. Очікуванні

результати

(розрахунок

витрат і вигід)

 

        Забеспечення прозорого механізму приймання та очищення стічних вод створює умови для запобіганню негативного впливу на навколишнє природне середовище. Це є гарантією реалізації ст. 50 Конституції України (що до екологічної  безпеки) та відвернення велик витрат   різного  рівня для відновлення безпечного екологічного стану регіону

7. Строк дії регуляторного акт

        Пропонується необмежений термін тобто, рішення набирає чинність з дня його офіційного оприлюднення і діє до моменту його відміни відповідно до Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні", але у будь-якому випадку, до зміни виконавця послуг в порядку визначеному законодавством України. Зміни та доповнення рішення відбуваються у порядку встановленому Законом України „Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності".

8. Показаники результативності

регуляторного акту

(обов'язкові та додаткові)

Відстеження впливу планується проводити за статистичними показниками.

 Таким чином:

          Основний  показник  впливу – показники якості очистки стічних вод на очисних спорудах Водоканалу;

          Додатковий показник впливу -  показники листів, претензій та скарг з питань здійснення контролю за дотриманням гранично-допустимих концентрацій (ГДК) забруднюючих речовин у стічних водах підприємств та організацій та застосування заходів юридичної відповідальності за порушення ГДК.

Показники, що складають конфіденційну або таємну інформацію      згідно законодавства України, будуть  оприлюднюватися у формах, що не допускають їх розголошення

 

9. Відстеження  результативності

регуляторного акту

(строки проведення

базсового, повторного

періодичного

досліджень, вид

показників, групи осіб)

 

Відстеження результативності впливу буде здійснюватися у терміни, які встановлені Законом України «Про засади регуляторної політики у сфері господарської діяльності» та постанови КМ Україні від 11.03.2004 року № 308

„Про  затвердження методик проведення аналізу впливу та відстеження результативності регуляторного акту"; Відстеження виконуються Старобільським управлінням ТОВ  «Луганськвода» використовуючи власну базу даних.

 

Селищний голова    Д.П.Палагно                                                                   


Категория: Документы | Добавил: petrovich (23.11.2012)
Просмотров: 463 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *: