Официальный сайт                          

   Троицкого поселкового совета

MENU
Главная » Статьи » Документы

АНАЛІЗ РЕГУЛЯТОРНОГО ВПЛИВУ проекту рішення Троїцької селищної ради «Про затвердження Положення про порядок переведення житлових будинків
АНАЛІЗ РЕГУЛЯТОРНОГО ВПЛИВУ
проекту рішення Троїцької селищної ради

«Про затвердження Положення
про порядок переведення житлових будинків,
приміщень (квартир) у нежитлові та навпаки»


Виконкомом Троїцької селищної ради розроблено проект рішення Троїцької селищної ради «Про затвердження Положення про порядок переведення житлових будинків,приміщень (квартир) у нежитлові та навпаки»

1. Визначення та аналіз проблеми, яку передбачається розв'язати шляхом державного регулювання господарських відносин, а також оцінка важливості цієї проблеми:
Проблема, яку планується розв’язати за допомогою даного акта, полягає у врегулюванні питань, що виникають у зв’язку з виключенням з житлового фонду міста житлових будинків (житлових приміщень) для використання їх власниками в інших, не заборонених чинним законодавством цілях.Вирішення зазначеної проблеми можливе лише за рахунок прийняття рішення рішення Троїцької селищної ради «Про затвердження Положення про порядок переведення житлових будинків, приміщень (квартир) у нежитлові та навпаки»

2. Обґрунтування, чому визначена проблема не може бути розв'язана за допомогою ринкових механізмів і потребує державного регулювання:
Відповідно до ст.ст.7, 8 Житлового кодексу Української РСР переведення придатних для проживання житлових будинків і житлових приміщень у будинках державного і громадського житлового фонду у нежилі не допускається. Виключаються з житлового фонду лише непридатні для проживання житлові будинки та житлові приміщення. Житлові будинки та житлові приміщення переводяться у нежитлові та навпаки у виняткових випадках за рішенням органів місцевого самоврядування.
Таким чином, компенсація селищного бюджету на розширене відтворення соціальної інфраструктури селища може здійснюватись за допомогою адміністративних методів з обов'язковим врахуванням як споживчої вартості об'єктів інфраструктури для інвесторів (забудовників) так і соціальної значимості об'єктів забудови для громади селища .

3. Обґрунтування, чому визначена проблема не може бути розв'язана за допомогою діючих регуляторних актів та розгляд можливості
внесення змін до них:
Альтернативних способів щодо процедури переведення житлових приміщень у нежитлові та навпаки не існує, так як питання раніше не було актуальним.
Проблема визначення процедури переведення житлових приміщень у нежитлові та навпаки за умови розробки Порядку для конкретного регіону (у даному випадку селища ), так як діючи регуляторні акти потребують змін.
4. Визначення очікуваних результатів прийняття запропонованого регуляторного акта, у т. ч. здійснення розрахунку очікуваних витрат та вигод суб'єктів господарювання, громадян та держави внаслідок дії регуляторного акта:
Прийняття зазначеного акта урегулює питання виключення з житлового фонду селища житлових будинків (житлових приміщень) та навпаки для використання їх власниками в інших, не заборонених чинним законодавством цілях.

5. Визначення цілі державного регулювання:
Метою даного регуляторного акта є врегулювання питання виключення з житлового фонду житлових приміщень та житлових будинків та навпаки з подальшим його використання власником в інших цілях, доцільності його функціонування у відповідності до чинного законодавства та без порушення прав інших співвласників будинку.

6. Визначення та оцінка всіх прийнятних альтернативних способів досягнення встановлених цілей, у т. ч. тих з них, які не передбачають безпосереднього державного регулювання господарських відносин:
У разі неприйняття даного проекту рішення селищної ради не буде врегульовано питання виключення житлового фонду та неконтрольованої, самовільної реконструкції приміщень і використання їх у цілях виробничого характеру, торгівлі алкогольними напоями, розташування в них барів, кафе та розважальних закладів і створення незручностей для мешканців будинку.

7. Аргументування переваг обраного способу досягнення встановлених цілей:
Прийняття запропонованого регуляторного акта дасть можливість контролювати у першу чергу процес виключення житлового фонду, реконструкції приміщень з дотриманням вимог чинного законодавства та доцільність функціонування приміщення за новим призначенням.

8. Описання механізмів і заходів, які забезпечать розв'язання визначеної проблеми шляхом прийняття запропонованого регуляторного акта:
З прийняттям запропонованого регуляторного акта вдосконалиться питання здійснення контролю за виключенням житлового фонду селища житлових будинків (житлових приміщень) для використання їх власниками в інших, не заборонених чинним законодавством цілях.

9. Обґрунтування можливості досягнення встановлених цілей у разі прийняття запропонованого регуляторного акта:
Затвердження порядку виключення з житлового фонду житлових будинків (житлових приміщень) дасть можливість власникам нежитлових приміщень використовувати їх в інших, не заборонених чинним законодавством цілях, а також забезпечить дотримання прав мешканців багатоквартирного будинку і зменшення їх скарг щодо самовільної реконструкції.

10. Обґрунтування, що досягнення запропонованим регуляторним актом встановлених цілей є можливим з найменшими витратами для суб'єктів господарювання, громадян та держави:
Виконання вимог запропонованого регуляторного акта не потребує додаткових витрат з коштів державного, обласного та місцевого бюджетів, а також не потребує додаткових витрат на контроль за виконанням вимог даного акта.

11.Обґрунтування, що вигоди, які виникатимуть внаслідок дії запропонованого регуляторного акта, виправдовують відповідні витрати у випадку, якщо витрати та/або вигоди не можуть бути кількісно визначені:
Якісним показником буде функціонування об’єкта за новим призначенням, що поліпшить житлово-комунальне, побутове і торгівельне обслуговування населення.
12. Оцінка можливості впровадження та виконання вимог регуляторного акта залежно від ресурсів, якими розпоряджаються органи державної влади, органи місцевого самоврядування, фізичні та юридичні особи, які повинні впроваджувати або виконувати ці вимоги:
Впровадження та виконання вимог регуляторного акта не потребує додаткових витрат з місцевого бюджету. Фізичні та юридичні особи, які звертаються з питання виключення з житлового фонду селища житлових будинків (житлових приміщень) та навпаки мають впроваджувати і виконувати ці вимоги. Населення селища отримає нормативний документ, який врегулює правові відносини механізм виключення житлових приміщень з житлового фонду.
13. Оцінка ризику впливу зовнішніх чинників на дію запропонованого регуляторного акта:
Зовнішніми чинниками, що впливатимуть на дію регуляторного акта є зміни чинного законодавства у сфері житлової політики, тому буде запроваджено постійний моніторинг щодо їх оцінки, за результатами якого до запропонованого регуляторного акта будуть внесені відповідні зміни для усунення негативного впливу зазначених зовнішніх чинників.
Прийняття запропонованого нормативно-правового акта підвищить проінформованість власників житла, які виявили бажання використовувати житлові приміщення в інших цілях, та співвласників будинку.

14. Обґрунтування запропонованого строку чинності регуляторного акта:
Запропонований регуляторний акт запроваджується до прийняття нових нормативних актів. У разі потреби вноситимуться зміни до нього, у т.ч. за підсумками аналізу відстеження його результатів.
15. Визначення показників результативності регуляторного акта:
Головним чинником результативності даного регуляторного акта є забезпечення прав власника щодо можливості володіння, користування та розпорядження належним йому майном.
Прогнозні значення показників результативності регуляторного акта встановлюються протягом різних періодів після набрання чинності актом, обов'язковими з яких повинні бути:
- кількість суб'єктів господарювання та/або фізичних осіб, на яких поширюватиметься дія акта;
- розмір коштів і час, що витрачатимуться суб'єктами господарювання та/або фізичними особами, пов'язаними з виконанням вимог акта;
- рівень поінформованості суб'єктів господарювання та/або фізичних осіб з основних положень акта.
Прогнозовані значення показників результативності регуляторного акта можуть бути виражені у кількісній формі. У разі неможливості обчислення розмірів тієї чи іншої вигоди або витрати наводиться текстовий опис результативності акта.
16. Визначення заходів, за допомогою яких буде здійснюватись відстеження результативності регуляторного акта в разі його прийняття:
Для здійснення відстеження результативності регуляторного акта планується використання лише статистичних показників.
Здійснення повторного відстеження результативності регуляторного акта буде проведено не раніше ніж через рік після набрання ним чинності.


Селищний голова Палагно Д.П
Категория: Документы | Добавил: толя (05.12.2012)
Просмотров: 450 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *: