Официальный сайт                          

   Троицкого поселкового совета

MENU
Главная » Статьи » Документы

АНАЛІЗ РЕГУЛЯТОРНОГО ВПЛИВУ проекту рішення сесії Троїцької селищної ради Про затвердження «Правил утримання собак, котів та хижих тварин

АНАЛІЗ РЕГУЛЯТОРНОГО ВПЛИВУ

 

проекту рішення сесії Троїцької селищної ради Про затвердження «Правил утримання собак, котів та хижих тварин громадянами, підприємствами, установами та  організаціями на території смт Троїцьке»

 

 

1. Визначення та аналіз проблеми, яку пропонується розв’язати шляхом державного регулювання господарських відносин, а також оцінка важливості цієї проблеми.

 

На теперішній час на території селища  склалася не проста ситуація з питання утримання домашніх тварин, а саме: не ведеться у повному обсязі облік та реєстрація домашніх тварин, не достатньо контролюється правильність їх утримання, розмноження, своєчасність проведення вакцинації та стерилізації, що у подальшому призводить до збільшення популяції безпритульних тварин, які становлять підвищену небезпеку для життя та здоров’я мешканців селища, погіршує санітарно-епідеміологічний стан селища. Тому у даній ситуації необхідне державне втручання, з метою встановлення чітких правил і вимог до власників домашніх тварин. 

Ціль регулювання: 

- забезпечення виконання вимог Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження», «Про благоустрій населених пунктів», «Про ветеринарну медицину»; 

- посилення відповідальності власників тварин за їх утримання; 

- врегулювання відносин, що виникають у зв’язку з наявністю тварин у селищі; 

- врегулювання відносин між органами виконавчої влади, ветеринарною та санітарно-епідеміологічною службами, органами місцевого самоврядування та власниками тварин;

 - забезпечення безпеки життя мешканців селища; 

- встановлення належного контролю за утриманням тварин. 

 2. Обґрунтування того, чому визначена проблема не може бути розв’язана за допомогою ринкових механізмів і потребує державного регулювання. 

Проблема, яку передбачається розв’язати з прийняттям даного рішення, не може бути розв’язана за допомогою ринкових механізмів у зв’язку з необхідністю визначення основних напрямів діяльності, що передбачають урегулювання відносин у сфері поводження з домашніми тваринами у смт Троїцьке, визначення прав і обов’язків власників домашніх тварин і відповідних органів у цій сфері.

Основними напрямами діяльності у сфері поводження з домашніми тваринами слід визначити: 

1. Діяльність у сфері поводження з домашніми тваринами, що мають власників та з безпритульними тваринами. 

2. Урегулювання нормативно-правового забезпечення питання утримання домашніх тварин у селищі. 

3. Інформаційно-просвітницька і виховна робота, спрямована на формування гуманного ставлення населення  до тварин.

 

3. Обґрунтування того, чому визначена проблема не може бути розв’язана за допомогою діючих регуляторних актів, та розглядом можливості внесення змін до них.

 

3. Альтернативні способи досягнення зазначених цілей

 

      1. Залишення існуючої ситуації без змін.

Збереження існуючого стану речей спричиняє невиконання вимог чинного законодавства та тягне за собою негативні соціальні наслідки.

 

4. Визначення очікуваних результатів прийняття запропонованого акту, у тому числі здійснення розрахунку очікуваних витрат та вигод суб’єктів господарювання, громадян та держави внаслідок дії регуляторного акта.

 

Сфера інтересів

Вигоди

Витрати

Територіальна громада

- Забезпечення безпеки життя та здоров’я мешканців селища.

- Виховання гуманного ставлення до тварин шляхом формування високого рівня еколого-етичної свідомості та культури громадян.

- Покращення санітарно-епідеміологічного стану селища.

- Вирішення проблемних питань і конфліктних ситуацій пов’язаних з утриманням домашніх тварин.

 

Реєстрація домашніх тварин

 

 

 

Вакцинація

Суб’єкти господарювання

- Урегулювання відносин , що виникають у зв’язку з наявністю тварин у селищі, у тому числі домашніх та безпритульних.

- Урегулювання відносин між власниками тварин та органами, які мають повноваження у сфері поводження з тваринами.

- Урегулювання нормативно-правового забезпечення питання поводження з домашніми тваринами та їх утриманням у населеному пункті.

 

Реєстрація домашніх тварин

 

 

 

 

Вакцинація

Держава та органи місцевого самоврядування

- Приведення нормативно-правової бази місцевого рівня з питання утримання домашніх тварин у відповідність до чинного законодавства.

- Посилення відповідальності власників домашніх тварин за їх утримання.

- Контроль за чисельністю безпритульних тварин.

- Здійснення контролю за дотриманням ветеринарно-санітарних вимог.

- Забезпечення епізоотичного благополуччя на території селищної ради.

Інформування населення

 

 

Фінансова підтримка щодо ведення електронного реєстру обліку домашніх тварин

 

 5. Визначення цілей державного регулювання.

 

Запровадження даного регуляторного акту на території селища дозволить: 

- підвищити рівень безпеки і комфортності середовища існування людини; 

- забезпечити виконання вимог Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження», «Про благоустрій населених пунктів», «Про ветеринарну медицину», «Про забезпечення санітарно-епідеміологічного благополуччя населення», «Про захист населення від інфекційних хвороб»;

 

- урегулювати нормативно-правові відносини між органами, що мають повноваження у сфері утримання домашніх тварин та власниками тварин; 

- посилити відповідальність власників тварин за належне їх утримання; 

- вирішити проблему виникнення безпритульних тварин; 

- підвищити рівень еколого-етичної свідомості та культури громадян у ставленні громадян до домашніх тварин; 

- забезпечити суспільний спокій і підвищення моральності; 

- поліпшити естетичний вигляд селища Троїцьке; 

- поліпшити епізоотичний стан і знизити витрати на епідеміологічні заходи й лікування населення;

 

- забезпечити ефективне використання бюджетних коштів на заходи, направлені на охорону тваринного світу та регулювання чисельності безпритульних тварин. 

6. Визначення та оцінка усіх прийнятних альтернативних способів досягнення встановлених цілей, у тому числі тих з них, які не передбачають безпосереднього державного регулювання господарських відносин. 

В якості альтернативи до запропонованого нормативно-правового регулювання цього питання розглянемо можливість залишення ситуації без змін. Однак, такий підхід лише поглибить існуючу проблему і жодним чином не сприятиме її вирішенню, а призведе до: 

- збільшення кількості нападів домашніх тварин на людину; 

- погіршення епідеміологічного та епізоотичного стану адміністративної території; 

- збільшення кількості безпритульних тварин на території селища; 

- погіршення санітарного стану житлової території населеного пункту. 

Прийняття запропонованого регуляторного акту дозволить забезпечити виконання вимог Законів України «Про захист тварин від жорстокого поводження», «Про благоустрій населених пунктів», «Про ветеринарну медицину», урегулювання нормативно-правових відносини між органами, що мають повноваження у сфері утримання домашніх тварин та власниками тварин, вирішити проблему виникнення безпритульних тварин на території селища. 

 7. Аргументування переваги обраного способу досягнення встановлених цілей. 

Запропонований проект рішення розроблено на виконання вимог Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження» з урахуванням наказу Міністерства охорони навколишнього природного середовища України від 02.06.2009 № 264 «Про затвердження методичних рекомендації з розроблення правил утримання домашніх тварин у населених пунктах», досягає мети регулювання відносин між власниками тварин та органами, які мають повноваження у сфері поводження з тваринами, забезпечує безпеку життя мешканців, контролює та вирішує проблему чисельності безпритульних тварин у селищі, посилює відповідальність власників домашніх тварин за їх утримання.

 

 8. Механізми та заходи, які забезпечують розв’язання визначених проблем шляхом прийняття запропонованого регуляторного акту. 

Для досягнення поставлених цілей пропонується застосувати наступні механізми та заходи: 

- проведення роз’яснювальної роботи серед мешканців з питань дотримання вимог щодо належного утримання домашніх тварин; 

- проведення обліку, реєстрації та вакцинації домашніх тварин, що сприятиме встановленню дійсної кількості та забезпечить здоровий стан домашніх тварин;

 - здійснення контролю за дотриманням власниками тварин нормативно-правових актів у цій сфері; 

- притягнення винних осіб до відповідальності за порушення Правил утримання домашніх тварин. 

 9. Обґрунтування можливості досягнення встановлених цілей у разі прийняття запропонованого регуляторного акту. 

Можливість досягнення цілей регуляторного акту забезпечуються: встановленням контролю за виконанням власниками тварин Правил утримання домашніх тварин, притягненням винних осіб до відповідальності за їх порушення, відповідальним ставленням власників до тварин, яких вони утримують, урегулюванням нормативно-правових відносини між органами, що мають повноваження у сфері утримання домашніх тварин та власниками тварин. 

10. Обґрунтування можливості досягнення визначених цілей з найменшими витратами для суб’єктів господарювання, територіальної громади та держави.

Законом України «Про захист тварин від жорстокого поводження» встановлені обов’язкові витрати суб’єктів господарювання та громадян селища, які є мінімальними та пов’язані з оплатою послуг за реєстрацію.

 

Витрати органу місцевого самоврядування та держави пов’язані із забезпеченням на території селища безпеки життя мешканців, санітарно-епідемічного благополуччя, формуванням гуманного та відповідального ставлення власників тварин до їх утримання, а також створення єдиного реєстру домашніх тварин. 

 11. Обґрунтування, що вигоди, які виникатимуть внаслідок дії запропонованого акту, виправдовують відповідні витрати у випадку, якщо витрати та/або вигоди не можуть бути кількісно визначені.

 Не всі вигоди, які виникають внаслідок дії цього регуляторного акту, можуть бути визначені кількісно. Серед них є такі, які неможливо визначити кількісно, але вони найголовніші це створення безпечних умов для здоров’я, життя та діяльності мешканців селища, покращення санітарно-епідеміологічного та епізоотичного стану населеного пункту, виховання гуманного ставлення до тварин. Таким чином, вигоди, отримані внаслідок дії запропонованого регуляторного акту, виправдовують витрати.

 

12. Оцінка ризику впливу зовнішніх чинників на дію запропонованого регуляторного акту. 

Прогнозування економічної або політичної ситуації, тобто, вплив зовнішніх чинників на дію цього регулювання спрогнозувати досить складно. Також складно спрогнозувати дію внутрішніх чинників на дію цього акту. При виникненні змін у чинному законодавстві та за результатами базового відстеження результативності дії запропонованого регуляторного акту, до нього будуть вноситися відповідні коригування. 

 13. Обґрунтування запропонованого строку чинності регуляторного акту. 

Проект рішення  є регуляторним нормативно-правовим актом, який діє на невизначене коло осіб, є загальнообов'язковим до застосування на всій території смт Троїцьке та строк дії якого невизначено.

  14. Визначення показників результативності дії регуляторного акту. 

З метою відстеження результативності дії цього регуляторного акта встановлено обчислюванні показники результативності, які безпосередньо пов’язані з його цілями і мають числовий вимір: 

- кількість зареєстрованих тварин; 

- кількість вакцинованих (щеплених) тварин; 

- кількість зареєстрованих випадків укусів домашніми тваринами людей; 

- кількість випадків притягнення до адміністративної відповідальності за порушення цих Правил.

 

 15. Визначення заходів, за допомогою яких буде здійснюватися відстеження результативності дії регуляторного акту, у разі його прийняття.

 Результативність регуляторного акту в разі його прийняття буде визначатися за статистичними даними кількості зареєстрованих тварин, кількості щеплених тварин, кількості випадків укусів тваринами людей. За цими даними після зазначеного строку буде встановлена ефективність введення в дію регуляторного акту. 

Базове відстеження результативності буде проведено через 1 рік з дня набрання чинності цього регуляторного акту. 

Повторне відстеження – через 2 роки з дня набрання чинності цього регуляторного акту. 

Періодичне відстеження буде здійснюватися один раз на три роки, починаючи з дня закінчення попереднього відстеження. 

На підставі даних, отриманих при проведенні відстежень результативності регуляторного акту, у разі його прийняття, буде можливим зробити висновки про досягнення очікуваних результатів та цілей регулювання.

 У разі виявлення неурегульованих та проблематичних питань, вони будуть усунені, шляхом внесення відповідних змін до регуляторного акту.

 

 

Селищний голова                            Д.П.Палагно

 

 

Категория: Документы | Добавил: petrovich (21.03.2012)
Просмотров: 473 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *: