Официальный сайт                          

   Троицкого поселкового совета

MENU
Главная » Статьи » Документы

Аналіз регуляторного впливу до проекту регуляторного акта - рішення Троїцької селищної ради «Про затвердження Положення про надання дозволів

Аналіз

регуляторного впливу до проекту регуляторного акта - рішення

Троїцької селищної ради «Про затвердження Положення про надання

дозволів на експлуатацію об’єктів поводження з небезпечними  відходами на

території смт. Троїцьке»

 

1. Визначення та аналіз проблеми,  яку пропонується розв'язати шляхом

державного регулювання господарських відносин.

 

Згідно з п.  л ст. 21  Закону України «Про відходи»  до компетенції органів місцевого самоврядування входить надання дозволів на експлуатацію об’єктів поводження з небезпечними відходами,  який відповідно до Постанови Кабінету  Міністрів України від 03.08.2002 № 1218 «Про затвердження Порядку розроблення, затвердження і перегляду лімітів на утворення та розміщення відходів» необхідний для отримання суб’єктами господарювання в Державному управлінні охорони навколишнього природного середовища в Луганській області лімітів на утворення та розміщення небезпечних відходів. 

Проблема полягає в тому, що на теперішній час порядок видачі зазначеного дозволу на загальнодержавному рівні не визначено. 

Прийняття регуляторного акта -  рішення селищної ради «Про затвердження Положення про надання дозволів на експлуатацію об’єкта поводження з небезпечними відходами»  дасть змогу привести процедуру видачі дозволу на експлуатацію об'єкта поводження з небезпечними відходами відповідно до вимог чинного законодавства та забезпечити прозорість і ясність здійснення цієї процедури.

 

2. Визначення цілей державного регулювання.

 

Метою регуляторного акта є затвердження Положення про надання дозволів на експлуатацію об’єкта поводження з небезпечними відходами відповідно до Закону України «Про відходи»  і який до цього часу не  визначений на законодавчому рівні.

Зазначений дозвіл входить до пакета документів,  який мають подавати

суб'єкти господарювання до Державного управління охорони навколишнього

природного середовища в Луганський області для отримання лімітів на утворення та розміщення відходів. 

Невидача дозволів на експлуатацію об’єктів поводження з небезпечними відходами є підставою для відмови суб'єктам господарювання у розгляді Державним управлінням охорони навколишнього природного середовища у Луганський області пакета документів, безлімітного утворення відходів виробничої діяльності та забруднення ними навколишнього природного середовища.

Крім того,  за порушення вимог чинного законодавства до суб'єктів господарювання Державною екологічною інспекцією в Луганський області буде вжито відповідних адміністративних санкцій.  Збір за забруднення навколишнього природного середовища стягуватиметься у 10-кратному розмірі.

 

3.  Визначення та оцінка всіх прийнятних альтернативних способів

досягнення визначених цілей.

 

Альтернативним способом досягнення визначених цілей могло б бути затвердження процедури видачі дозволу на експлуатацію об'єкта поводження з небезпечними відходами на загальнодержавному рівні.  На теперішній час термін внесення змін і доповнень до існуючої нормативно-правової бази не встановлено.  Затвердження Положення про надання дозволів на експлуатацію об’єкта поводження з небезпечними відходами є найбільш досконалим способом досягнення визначених цілей.  Перевага запропонованого способу полягає, насамперед у забезпеченні впорядкованого механізму дозвільної процедури. 

Іншим альтернативним способом є існуючий стан,  що полягає у відсутності визначеного процесу видачі дозволу.  Відсутність прозорої процедури видачі дозволів на експлуатацію об’єктів поводження з небезпечними відходами є підставою для відмови суб'єктам господарювання з боку Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Луганський області у затвердженні лімітів на утворення та розміщення відходів. 

Прийняття цього регуляторного акта дасть змогу здійснювати процедуру видачі дозволу на експлуатацію об’єктів поводження з небезпечними відходами прозоро,  з урахуванням інтересів суб'єктів господарювання,  а також забезпечить експлуатацію об'єктів поводження з небезпечними відходами з дотриманням вимог природоохоронного законодавства. 

Визначена проблема не може бути розв’язана за допомогою ринкових механізмів і потребує вирішення шляхом затвердження рішенням Троїцької селищної ради «Про Положення про надання дозволів на експлуатацію об’єкта поводження з небезпечними відходами»,  необхідність якого обумовлена Законом України «Про відходи» та Постановами Кабінету Міністрів України від 03.08.2002 р. № 1218 «Про затвердження Порядку розроблення, затвердження і перегляду лімітів на утворення та розміщення відходів»,  від 21.05.2009  № 526 «Про заходи щодо упорядкування видачі документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності».

У разі не запровадження регуляторного акта суб'єкти господарювання будуть позбавлені можливості отримувати ліміти на утворення та розміщення відходів.

 

4. Опис механізмів і заходів,  які забезпечують розв’язання визначених проблем шляхом прийняття запропонованого регуляторного акта.

 

З прийняттям запропонованого регуляторного акта буде досягнуто розв'язання зазначеної проблеми через упровадження механізму видачі дозволу,  що забезпечить запобігання забрудненню навколишнього природного середовища небезпечними відходами шляхом дотримання суб'єктами господарювання вимог природоохоронного законодавства у сфері поводження з відходами.

 

5.  Обґрунтування можливостей досягнення мети у разі прийняття

запропонованого рішення.

 

У разі прийняття запропонованого регуляторного акта можливе досягнення визначених цілей через упорядкування процедури видачі дозволу на експлуатацію об'єкта поводження з небезпечними відходами та приведення її відповідно до вимог чинного законодавства у дозвільній сфері. Дозвіл надається рішенням Виконавчого комітету Троїцької селищної ради и після перевірки наданого пакета документів і в окремих випадках обстеження об’єкта поводження з небезпечними відходами з виїздом на місце. Це спонукатиме суб’єктів господарювання до дотримання вимог природоохоронного законодавства у сфері поводження з відходами.

Досягнення визначених цілей не залежить від витрат суб'єктів господарювання, територіальної громади міста, органів місцевого самоврядування та не супроводжується ними.

 

6. Очікувані результати прийняття рішення.

 

Сфера інтересів

Вигоди

Витрати

Для територіальної

громади селища

Запобігання забрудненню

навколишнього природного

середовища

Економічні витрати

відсутні 

Для суб’єктів

господарювання

Створення умов для отримання

лімітів на утворення та розміщення

відходів; забезпечення експлуатації

об’єкта поводження з небезпечними

відходами відповідно до вимог

законодавства

Витрати, пов’язані з

підготовкою документів

для отримання дозволу,

відповідно до чинного

законодавства

Для органів місцевого

самоврядування

Нагляд та контроль у сфері

поводження з небезпечними

відходами

Витрати, пов’язані з

підготовкою документів

для отримання дозволу,

відповідно до чинного

законодавства

 

 

7. Термін дії запропонованого регуляторного акта.

 

Термін дії запропонованого регуляторного акта встановлюється до прийняття порядку видачі дозволу на експлуатацію об'єктів поводження з небезпечними

відходами на загальнодержавному рівні.

У разі потреби до регуляторного акта вноситимуться зміни за підсумками

аналізу відстеження його результативності.

 

8. Визначення показників результативності дії регуляторного акта.

 

Якісними показниками результативності цього регуляторного акту є:

-  дотримання суб’єктами господарювання вимог природоохоронного

законодавства в сфері поводження з відходами;

-  запобігання забрудненню навколишнього природного середовища

відходами;

До кількісних показників його результативності належить кількість:

- виданих дозволів;

-  скасованих рішень виконкому селищної ради про надання дозволу на

експлуатацію об’єкта поводження з небезпечними відходами;

-  одержаних в Державному управлінні охорони навколишнього природного

середовища в Луганській області лімітів на утворення та розміщення небезпечних відходів.

 

9. Визначення заходів, за допомогою яких буде здійснюватися відстеження

результативності дії регуляторного акта у разі його прийняття.

 

Результативність дії цього регуляторного акта буде постійно відстежуватися Виконкомом селищної ради шляхом ведення обліку видачі дозволів на експлуатацію об’єктів поводження з небезпечними відходами на території селища та отримання суб’єктами господарювання в Державному управлінні охорони навколишнього природного середовища в Луганській області лімітів на утворення та розміщення небезпечних відходів. 

 

Селищний голова                            Д.П.Палагно

Категория: Документы | Добавил: petrovich (14.03.2012)
Просмотров: 434 | Комментарии: 1 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *: