Официальный сайт                          

   Троицкого поселкового совета

MENU
Главная » Статьи » Документы

Аналіз регуляторного впливу проекту рішення сесії Троїцької селищної ради про затвердження «Програми поводження із ТПВ"


Аналіз регуляторного впливу

проекту рішення сесії Троїцької селищної ради про затвердження

«
Програми

поводження із твердими побутовими відходами

на території селища міського типу Троїцьке»



 


1. Визначення та аналіз проблеми, яку пропонується розв'язати шляхом місцевого регулювання

Чистота населеного пункту - це імідж місцевої влади, який залежить від вміння цієї влади створити та підтримувати належне функціонування системи поводження з побутовими відходами в гармонізації із екологічними та санітарно-епідеміологічними аспектами.
Крім того, одним з основних напрямів державної політики у сфері поводження з відходами, проголошеними у ст. 5 Закону України «Про відходи», є створення умов для реалізації роздільного збирання побутових, відходів шляхом запровадження соціально-економічних механізмів, спрямованих на заохочення утворювачів цих відходів до їх роздільного збирання. При цьому відповідно до ст. 21 Закону України «Про відходи» реалізацію цього напряму повинні забезпечити органи місцевого самоврядування.


         Централізованому сортуванню доцільно піддавати окремо зібрану, так звану, «суху фракцію побутових відходів», яка характеризуються підвищеним вмістом незабрудненої макулатури, металів. пластмаси і низьким вмістом харчових і рослинних залишків. Отже, оптимальний склад побутових відходів, що доцільно переробляти для одержання відходів як вторинної сировини, можна одержати за рахунок роздільного збирання їх частини, яка збагачена ресурсо-цінними компонентами («суха фракція»), яку в подальшому можна направляти на підприємства із сортування і перероблення побутових відходів.

Роздільне збирання побутових відходів на дві фракції передбачено Методикою роздільного збирання побутових відходів, затвердженою наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства від 01.08.2011 № 133, зареєстрованим у Мін'юсті України 10.10.2011 за № 1157/19895. Цією Методикою визначена схема роздільного збирання № 1, яка передбачає встановлення на контейнерному майданчику двох контейнерів. Перший контейнер - блакитного кольору з написом "Вторинна сировина" - призначений для збирання відходів як вторинної сировини, окрім органічної складової побутових відходів.
Другий контейнер - сірого кольору - призначений для збирання решти змішаних відходів, у тому числі органічної складової побутових відходів.
Технологічна схема 1 передбачає централізоване перевезення зібраних окремо в одному контейнері відходів як вторинної сировини на підприємства сортування або перероблення побутових відходів. Таку систему роздільного збирання побутових відходів планується впровадити.

2. Визначення цілей місцевого регулювання Проект рішення розроблено відповідно до Законів України «Про відходи», «Про житлово-комунальні послуги» та «Про місцеве самоврядування в Україні». Проект рішення розроблено з метою реалізації положень постанови Кабінету Міністрів України від 16.11.2011 № 1173 «Питання надання послуг з вивезення побутових відходів» щодо визначення виконавця послуг з вивезення побутових відходів, а також впровадження системи роздільного збирання побутових відходів на виконання вимог ст. 35-1 Закону України «Про відходи».


Альтернативні способи досягнення зазначених цілей


Можливі

способи

досягнення

цілей


Оцінка способу


Причини відмови від альтернативних способів / аргументу щодо переваги обраного способу


Збереження

чинного

регулювання


Залишає без змін існуючу систему збирання та перевезення побутових відходів, що нині не вирішує наявні проблеми поводження з побутовими відходами  та не відповідає вимогам законодавства України у цій сфері.


Неприйняття проекту рішення не дозволить забезпечити населення
селища послугами з вивезення побутових відходів необхідного рівня та якості, удосконалити систему управління у сфер поводження з побутовими відходами та контроль якості послуг з вивезення побутових відходів.


Обраний спосіб


Дозволяє визначити в установленому постановою Кабінету Міністрів України від 16.11.2011 № 1173 «Питання надання послуг з вивезення побутових відходів» порядку виконавця послуг з вивезення побутових відходів та впровадити їх роздільне збирання на всій території ради.


Прийняття проекту рішення надасть можливість забезпечити належну взаємодію та правовідносини між Троїцькою селищною радою та виконавцями послуг з вивезення побутових відходів, контролю за дотриманням стандартів, нормативів, норм порядків під час надання виконавцями послуг з вивезення побутових відходів, удосконалення системи поводження з побутовими відходами у селищі


Таким чином, обраний спосіб - прийняття запропонованого рішення - є єдиним прийнятним способом досягнення встановлених цілей.

 4. Механізм та заходи, що пропонуються для розв'язання проблеми

Для розв'язання проблеми пропонується механізм, який має забезпечити впровадження роздільного збирання побутових відходів на всій території міста Стаханов, для чого мають бути здійснені наступні заходи:


- здійснення виконавцем послуг з вивезення побутових відходів за сприяння Троїцької селищної ради заходів із впровадження системи роздільного збирання та сортування побутових відходів на території ради.

5. Обґрунтування можливості досягнення встановлених цілей у разі прийняття регуляторного акта

Прийняття цього рішення, положення якого відповідають чинному законодавству та вимогам сьогодення, сприятиме підвищенню якості послуг з вивезення побутових відходів на території смт. Троїцьке, створенню належних умов для попередження порушень законодавства, захисту прав споживачів цих послуг, зменшенню кількості побутових відходів, що надходять на полігон побутових відходів у селищі, зниженню витрат на захоронення відходів, ліквідації екологічних наслідків зберігання побутових відходів на полігоні; підвищенню якості вторинної сировини, 
одержуваної з відходів на підприємстві сортування та перероблення; збільшенню строку експлуатації полігона; створенню нових робочих місць.
Ризиком впливу на дію запропонованого регуляторного акта, що може порушити порядок відносин у сфері поводження з відходами територіальної громади, можуть стати зміни чинного законодавства у сфері поводження з відходами та форс-мажорні обставини.

Оцінка можливості впровадження акта та виконання його вимог висока.


Запровадження зазначеного проекту забезпечить високу вірогідність
досягнення поставлених цілей. Прийняття запропонованого регуляторного акта встановлює та регулює права і обов'язки учасників у сфері поводження з відходами у місті, визначає комплекс заходів для забезпечення чистоти і порядку в ньому та забезпечує позитивні досягнення з найменшими витратами для суб'єктів господарювання, громадян і територіальної громади міста Стаханов в цілому.

 6. Визначення очікуваних результатів прийняття регуляторного акта.


Вигоди


Витрати


Здійснення дієвого контролю за наданням послуг з вивезення побутових відходів у місті Стаханов та дотримання норм, нормативів, стандартів і правил у сфері поводження з відходами, сприяння скороченню бюджетних ресурсів, які сьогодні додатково витрачаються на ліквідацію негативних явищ забруднення території, дотримання належного санітарного стану


Витрати з місцевого бюджету передбачаються у частині стимулювання та заохочення утворювачів твердих побутових до їх роздільного збирання. 


Суб'єкти господарювання, що здійснюють свою діяльність у сфері поводження з побутовими відходами


Чітке визначення послідовності дій кожного з учасників процедури визначення виконавця послуг з вивезення побутових відходів, здійснення діяльності у сфері поводження з побутовими відходами у взаємодії із селищною радою


Витрати, пов'язані із впровадженням роздільного збирання побутових відходів у (придбання контейнерів для роздільного збирання відходів, як вторинної сировини, з їх подальшим розсортуванням на підприємстві сортування та перероблення побутових відходів у м. Стаханов).


 У сфері інтересів споживачів


Належний санітарний стан території селища


Витрати відсутні


Ефективність цього рішення підтверджується перевищенням вигід над витратами.

 7. Обґрунтування строку дії регуляторного акта

Рішення  приймається на невизначений строк. До нього, у разі такої необхідності, можуть бути внесені зміни та/або доповнення.

 8. Показники результативності регуляторного акта

Ефективність рішення  буде оцінюватися за результатами відстеження за показником врегулювання відносин місцевої ради, перевізників побутових відходів і утворювачів побутових відходів, організації якісного та безперебійного надання послуг з вивезення побутових відходів, в тому числі - кількості твердих побутових відходів, що надходить на полігон побутових відходів, зменшення скарг населення на незадовільну роботу комунальних служб, покращення санітарного стану.

9. Відстеження результативності регуляторного акта

Базове відстеження результативності регуляторного акта проведено на етапі його підготовки.
Повторне відстеження результативності регуляторного акта буде здійснено через рік після набрання їм чинності. Періодичне відстеження результативності регуляторного акта буде проводитись один раз на три роки починаючи з дня виконання заходів повторного відстеження.

У разі виявлення неврегульованих та проблемних моментів під час проведення аналізу результатів дії цього акта, ці моменти буде виправлено шляхом внесення відповідних змін

Селищний голова Палагно Д.П 

Категория: Документы | Добавил: petrovich (03.10.2012)
Просмотров: 767 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *: