Официальный сайт                          

   Троицкого поселкового совета

MENU
Главная » Статьи » Документы

Про затвердження Положення про набуття права власності на безхозяйне майно
ТРОЇЦЬКА СЕЛИЩНА РАДА
ШОСТОГО СКЛИКАННЯ ТРИНАДЦЯТА СЕСІЯ

РІШЕННЯ № 13/3
від 22 вересня 2011 року 
смт Троїцьке
Про затвердження Положення про набуття права власності на безхазяйне майно та майно, що є відумерлою спадщиною
Відповідно до статті 335 Цивільного кодексу України, Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень”, з метою врегулювання відносин щодо виявлення, взяття на облік безхазяйного майна в смт Троїцьке, його збереження та використання, та майна, що є відумерлою спадщиною керуючись Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні”, Троїцька селищна рада
                               ВИРІШИЛА:
1. Затвердити Положення про набуття права власності на безхазяйне майно та майно, що є відумерлою спадщиною в смт Троїцьке (додаток № 1).
2. Секретарю селищної ради Мороз В.І. у десятиденний термін з моменту прийняття даного рішення оприлюднити його на офіційній сторінці Троїцької селищної ради в мережі Інтернет: troitskoerada.ucoz.orq "Документи”.
3. Дане рішення набуває чинності з моменту прийняття, крім пункту 1 цього рішення, який набуває чинності з моменту оприлюднення на офіційній сторінці Троїцької селищної ради в мережі Інтернет: troitskoerada.ucoz.orq "Документи”.
4. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію з питань економічного розвитку, благоустрою та житлово-комунального господарства (голова Салієнко В.М.).
 Селищний голова Д.П. Палагно
Додаток
 до рішення 13 сесії Троїцької селищної ради
VІ скликання від 22.09.2011 р.№13/3
ПОЛОЖЕННЯ ПРО НАБУТТЯ ПРАВА ВЛАСНОСТІ НА БЕЗХАЗЯЙНЕ МАЙНО
ТА МАЙНО, ЩО Є ВІДУМЕРЛОЮ СПАДЩИНОЮ
I. Загальні положення
1.1. Дійсне положення розроблено відповідно до Конституції України, Цивільного Кодексу України, Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні” та з урахуванням законодавства України щодо майнових прав.
1.2. Основні терміни, які використовуються у цьому Положенні: безхазяйне майно – це майно, яка не має власника або власник якого невідомий; відумерла спадщина – спадкове майно, яке залишилося після смерті спадкодавця, ніхто з його спадкоємців не претендує з будь-яких причин: - у разі відсутності спадкоємців за заповітом і за законом; - усі спадкоємці усунені від права на спадкування; - у разі неприйняття спадкоємцями спадщини; - усі спадкоємці, як за законом, так і за заповітом відмовилися від прийняття спадщини; нерухоме майно - земельні ділянки, а також об'єкти, розташовані на земельній ділянці, переміщення яких неможливе без їх знецінення та зміни призначення; рухоме майно – матеріальні об’єкти, які можуть бути переміщеними без заподіяння їм шкоди. До рухомого майна належить майно у матеріальній формі, яке не є нерухомістю.
II. Виявлення безхазяйного майна та майна, що є відумерлою спадщиною
2.1. Підприємства, установи, організації, інші юридичні особи, громадяни, яким стало відомо про майно, що не має власника або власник якого невідомий чи яке ніким не успадковане, зобов’язані письмово повідомити про це виконавчий комітет Троїцької селищної ради у п’ятиденний строк з дня виявлення цього майна.
2.2. Опрацювання відомостей, вказаних в п. 2.1 та визнання в установленому законодавством порядку майна безхазяйним та таким, що є відумерлою спадщиною покладається на спеціаліста – юрисконсульта Троїцької селищної ради та на заступника селищного голови з питань діяльності виконавчих органів. 2.3. Після одержання повідомлення про наявність безхазяйного майна чи відумерлої спадщини виконавчий комітет селищної ради направляє запити щодо наявності реєстрації права власності (оренди) на об’єкт та технічної документації до КП "Троїцьке БТІ” та (або) до відділу Держкомзему у Троїцькому районі Луганської області.
 2.4. У ході здійснення підготовчих заходів по прийняттю на облік безхазяйного нерухомого майна чи відумерлої спадщини виконавчий комітет селищної ради організовує комісійне обстеження виявленого майна, у процесі якого вирішуються наступні питання: - технічний стан об'єкта; - можливість використання об'єкта згідно із його функціональним призначенням; - для об'єктів житлового фонду – придатність для проживання; - пропозиції щодо подальшого використання об'єкта; - інші питання.
2.5. Комісійне обстеження здійснюється із залученням представників відділу містобудування і архітектури, КП "Троїцьке БТІ”, відділу Держкомзему у Троїцькому районі Луганської області та завершується складанням акта обстеження об’єкта із зазначенням місцезнаходження, технічного стану та іншої інформації.
2.6. Якщо у ході комісійного обстеження об'єкта буде виявлено його руйнацію (знищення), комісія надає пропозиції щодо припинення права власності на такий об'єкт з метою використання земельної ділянки, на якій він був розташований.
2.7. Якщо у ході комісійного обстеження об'єкта житлового фонду буде встановлено його непридатність для проживання, комісія надає пропозиції щодо використання такого будинку (приміщення) як нежитлового.
III. Облік безхазяйного нерухомого майна
3.1. Після комісійного обстеження об’єкту виконавчий комітет селищної ради направляє листа КП "Троїцьке БТІ” про прийняття на облік безхазяйного нерухомого майна.
3.2. КП "Троїцьке БТІ”: - перевіряє відсутність суперечностей між зверненням виконавчого комітету Троїцької селищної ради та вже зареєстрованими правами на об’єкт нерухомості, іншою наявною інформацією на підприємстві за даними архівного обліку; - проводить інвентаризацію, виготовляє інвентарну справую.
3.3. При необхідності виконком селищної ради присвоює безхазяйному об’єкту поштову адресу. 3.4. КП "Троїцьке БТІ” у 14-ти денний термін приймає на облік безхазяйне нерухоме майно та повідомляє про це виконавчий комітет Троїцької селищної ради, а виконавчий комітет в десятиденний термін робить оголошення в районній газеті "Сельськая новь” про взяття безхазяйної нерухомої речі на облік. 3.5. Після спливу одного року з дня взяття на облік безхазяйної нерухомої речі виконавчий комітет Троїцької селищної ради в десятиденний термін звертається до суду з заявою про передачу такого майна до комунальної власності територіальної громади смт Троїцьке.
3.6. На стадії підготовки матеріалів для звернення до суду з питанням про передачу такого майна до комунальної власності територіальної громади смт Троїцьке виконком селищної ради має право звернутися до підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності та громадян за необхідною інформацією, яка має будь-яке відношення до такого майна.
3.7. Після набрання чинності рішення суду про передачу безхазяйної нерухомої речі в комунальну власність територіальної громади смт Троїцьке виконавчий комітет Троїцької селищної ради в десятиденний термін: - звертається до КП "Троїцьке БТІ” для реєстрації даного майна; - приймає рішення Троїцької селищної ради про прийняття такого майна до комунальної власності територіальної громади смт Троїцьке та вирішує питання щодо передачі земельної ділянки, на якій розташована безхазяйна нерухома річ до земель запасу Троїцької селищної ради.
3.8. В разі вирішення питання Троїцькою селищною радою про прийняття до комунальної власності територіальної громади смт Троїцьке безхазяйного нерухомого майна про це в десятиденний термін складається акт комісією Троїцької селищної ради з залученням необхідних фахівців.
3.9. У випадку коли до складання акту про прийняття до комунальної власності територіальної громади смт Троїцьке виявиться його власник, таке майно може бути йому повернуте після відшкодування власником витрат, пов’язаних з зберіганням цього майна та визнанням його таким, що належить до комунальної власності територіальної громади смт Троїцьке.
3.10. Після складання акту про прийняття до комунальної власності територіальної громади смт Троїцьке безхазяйного нерухомого майна, воно поверненню не підлягає.
ІV. Облік безхазяйного майна, що є відумерлою спадщиною
4.1. Якщо в разі опрацювання відомостей про безхазяйне майно буде встановлено, що воно може бути визнано відумерлою спадщиною, виконком селищної ради робить запити до компетентних установ з метою виявлення спадкоємців чи підтвердження їх відсутності : - до Троїцького районного відділу реєстрації актів цивільного стану – щодо підтвердження факту смерті; - до паспортного столу Троїцького РВ УМВС – щодо встановлення місця проживання; - до КП "Троїцьке БТІ” – щодо державної реєстрації прав власності на нерухомий об’єкт; - до інших у разі потреби.
4.2. На підставі звернення виконавчого комітету селищної ради КП "Троїцьке БТІ” здійснює технічну інвентаризацію у тому ж порядку, що і безхазяйного майна. 4.3. Якщо після спливу одного року з часу відкриття спадщини спадкоємці не будуть виявлені, виконавчий комітет селищної ради подає заяву до суду про передачу майна у комунальну власність територіальної громади смт Троїцьке.
4.4. Після набуття чинності рішення суду, виконавчий комітет Троїцької селищної ради в десятиденний термін : - звертається до КП "Троїцьке БТІ” для реєстрації даного майна; - приймає рішення Троїцької селищної ради про прийняття такого майна до комунальної власності територіальної громади смт Троїцьке.
4.6. В разі вирішення питання Троїцькою селищною радою про прийняття до комунальної власності територіальної громади смт Троїцьке безхазяйного майна, що є відумерлою спадщиною, про це в десятиденний термін складається акт комісією Троїцької селищної ради з залученням необхідних фахівців.
V Реєстрація права комунальної власності.
5.1. Після отримання рішення суду про передачу безхазяйного нерухомого майна чи відумерлої спадщини до комунальної власності виконком селищної ради подає його для державної реєстрації права комунальної власності територіальної громади смт Троїцьке до КП "Троїцьке БТІ”.
5.2. Витрати на державну реєстрацію права комунальної власності, оплату послуг стосовно взяття на облік, проведення технічної інвентаризації та виготовлення технічного паспорта на об'єкт нерухомого майна здійснюються за рахунок коштів селищного бюджету.
VІ Облік рухомого безхазяйного майна
6.1. Виконавчий комітет Троїцької селищної ради веде облік, розміщує оголошення про знайдене рухоме безхазяйне майно у районній газеті "Сельськая новь” та на офіційній сторінці Троїцької селищної ради в мережі Інтернет: troitskoerada.ucoz.orq та вживає заходи щодо встановлення власника майна. Рухоме майно переходить у комунальну власність територіальної громади смт Троїцьке: - якщо власник рухомого майна відмовився від нього; - якщо протягом шести місяців з дня опублікування оголошення власник не заявить про своє право на майно; - якщо протягом шести місяців з дня опублікування оголошення власник майна не буде знайдений.
6.2. Підставою набуття права комунальної власності є рішення селищної ради.
VІІ Використання майна, переданого до комунальної власності
7.1. Троїцька селищна рада відповідно до чинного законодавства здійснюють правомочності щодо володіння, користування і розпорядження майном:
- з моменту державної реєстрації права комунальної власності на об'єкти нерухомого майна;
- з моменту набуття чинності рішенням селищної ради про прийняття до комунальної власності об’єктів рухомого майна.
7.2. Об'єкти житлового фонду, передані за рішенням суду до комунальної власності, можуть використовуватися для формування житлового фонду соціального призначення або надаватися громадянам, які перебувають на квартирному обліку, для поліпшення житлових умов.
7.3. Спори щодо передачі безхазяйних об’єктів та відумерлої спадщини до комунальної власності та відчуження цих об’єктів вирішуються згідно із вимогами чинного законодавства у судовому порядку. Селищний голова Д.П. Палагно
Категория: Документы | Добавил: petrovich (26.09.2011)
Просмотров: 959 | Комментарии: 1 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *: