Официальный сайт                          

   Троицкого поселкового совета

MENU
Главная » Статьи » Документы

АНАЛІЗ ВПЛИВУ РЕГУЛЯТОРНОГО АКТА«Про встановлення на території смт. Троїцьке ставок єдиного податку для фізичних осіб – підприємців»
                       АНАЛІЗ ВПЛИВУ РЕГУЛЯТОРНОГО АКТА
 проекту рішення Троїцької селищної ради: «Про встановлення на території смт. Троїцьке ставок єдиного податку для фізичних осіб – підприємців»
 
1. Визначення та аналіз проблеми, яку буде розв’язано шляхом державного регулювання. Законом України від 04.11.2011 року № 4014-VI «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності» були внесені зміни до Податкового Кодексу України, а саме в розділ ХІV включено главу «Спрощена система оподаткування, обліку та звітності» . За своїми ознаками проект рішення Троїцької селищної ради «Про встановлення на території смт. Троїцьке ставок єдиного податку для фізичних осіб – підприємців» належить до кола регуляторних актів, оскільки регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, які є складовою бюджету смт. Троїцьке, встановлює ставки єдиного податку для фізичних осіб – підприємців,що діють на території селища. З метою дотримання принципів державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності проект рішення Троїцької селищної ради розроблений виконавчим апаратом ради, для проведення процедури оприлюднення та обговорення. Податковим кодексом зобов’язано органи місцевого самоврядування забезпечити прийняття рішень щодо встановлення єдиного податку.
2.Цілі державного регулювання.
Встановлення ставок єдиного податку для фізичних осіб – підприємців, що діють на території смт. Троїцьке в межах граничних розмірів, передбачених Податковим Кодексом України. Запропонований акт регулюватиме адміністративні відносини між регуляторним органом, в особі Троїцької селищної ради, та суб’єктами господарювання. Проект рішення не поширює свою силу прямо на інших жителів смт. Троїцьке.
3. Альтернативні способи досягнення встановлених цілей.
Відносини, що вини­кають у сфері справляння податків і зборів, регулюються Податковим кодексом України. Ст. 12 Податкового кодексу України передбачено, що рішення про встановлення місцевих податків та зборів на певній території, в межах визначених повноважень, приймають сільські, селищні, міські ради. Ст. 10 визначено, що єдиний податок відноситься до обов’язкових місцевих податків та зборів. У разі, якщо рішення про встановлення відповідних місцевих податків та зборів, які є обов’язковими не прийнято, такі податки та збори справляються виходячи з норм Податкового Кодексу із застосуванням мінімальної ставки місцевих податків та зборів та без застосування відповідних коефіцієнтів. Неприйняття рішення про встановлення місцевих податків та зборів приведе до втрат доходів бюджету селища. Альтернативні способи запровадження місцевих податків і зборів в смт. Троїцьке, крім вищезазначених, відсутні.
 4. Механізм, який пропонується застосувати для розв’язання проблеми, і відповідні заходи.
Встановлюється ставка податку для суб’єктів господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності на території смт. Троїцьке в залежності від, визначених Законом, груп платників єдиного податку:
1) перша група – фізичні особи - підприємці, які не використовують працю найманих осіб, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та/або провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню, та обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 150 000 гривень;
2) друга група – фізичні особи - підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв: не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб; обсяг доходу не перевищує 1 000 000 гривень.
 5. Обґрунтування можливості досягнення встановлених цілей у разі прийняття регуляторного акту.
Передбачається, що суб’єкти підприємницької діяльності – платники єдиного податку, будуть неухильно виконувати вимоги запропонованого проекту рішення, тобто в повному обсязі та своєчасно вносити податкові платежі, тому як вартість виконання цих вимог нижча, ніж штрафні санкції за ухилення від виконання таких вимог. Впровадження та виконання вимог проекту рішення забезпечується наступними ресурсами: Ст. 293.2. Податкового кодексу України (зі змінами) визначено граничні фіксовані ставки єдиного податку для фізичних осіб – підприємців, які здійснюють господарську діяльність залежно від виду господарської діяльності, з розрахунку на календарний місяць та встановлення вищезазначених селищною радою:
1) для першої групи платників єдиного податку – у межах від 2 до 10 відсотків розміру мінімальної заробітної плати (мінімальна заробітна плата станом 01.01.2012 року становитиме 1 073 грн, таким чином від 21 до 107 грн);
2) для другої групи платників єдиного податку – у межах від 2 до 20 відсотків розміру мінімальної заробітної плати ( від 21 до 215 грн).
6. Очікуванні результати прийняття акта. Впровадження в дію проекту рішення тягне за собою наступні вигоди та витрати:
 Сфера впливуВигодиВитрати
Фізичні особиВстановлення ставок єдиного податку, офіційне оприлюднення регуляторного акту, забезпечить прозорий механізм справляння встановленого податку. Можливе здійснення господарської діяльності за спрощеною системою оподаткування зі ставкою єдиного податку.Сплата податку у встановленому обсязі
Органи місцевого самоврядуванняОтримання надходжень до бюджету від запровадженого податкуВитрати на розповсюдження та тиражування прийнятого рішення

7. Визначення показників результативності акта. Для визначення результативності цього регуляторного акту пропонується встановити такі загальні показники: - динаміка кількості платників податку; - обсяг надходжень податку до бюджету селища. 8. Заходи, за допомогою яких здійснюється відстеження результативності акта. Відстеження результативності регуляторного акту буде відбуватися в порядку передбаченому ст. 10 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності». Для проведення відстеження результативності будуть використані статистичні дані, отримані від Троїцького відділення Сватівської МДПІ та з інших офіційних джерел. Повторне відстеження результативності регуляторного акта буде здійснено шляхом щорічного затвердження бюджету та затвердження звіту про його виконання. Зауваження та пропозиції до проекту рішення приймаються протягом одного місяця з моменту оприлюднення до: 30 грудня 2011 року на адресу Троїцької селищної ради: 92100 смт. Троїцьке, вул.. Комсомольська, 69, тел.: 2-18-44, 2-18-54, та на електронну адресу: possovet@tr.lg.ukrtel.net
Категория: Документы | Добавил: petrovich (30.11.2011)
Просмотров: 500 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *: